in

ANKARAGÜCÜ DE YIKILANA KADAR 19 MAYIS'TA

Ankaragücü Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre, sarı lacivertliler de, yıkılana kadar maçlarını Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynayacak.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın Gençlerbirliği’nden sonra Ankaragücü’nün de maçlarını oynamasına izin verildiği ifade edilerek, şu görüşlere yer verildi:

”Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Bak’ın 19 Mayıs Stadyumu yıkılana kadar Gençlerbirliği ve Ankaragücü’nün 2017-2018 sezonunda maçlarını Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynayacağı müjdesini vermesi Ankaragücü ve Gençlerbirliği taraftarları arasında sevinçle karşılandı.

Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkımının ertelenmesi Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin, 2017-2018 sezonunda maçlarını 19 Mayıs Satdyumun’da oynamasını gündeme getirmiş, her iki kulüp taraftarı da bu yönde beklenti içerisine girmişti.

Dost ve kardeş iki kulüp olan Ankaragücü ve Gençlerbirliği taraftarlarının beklentisine kayıtsız kalmayan Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Bak, yaptığı açıklama ile Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin stat yıkılana kadar eskiden olduğu gibi yeni sezonda da maçlarını 19 Mayıs Stadyumu’nda oynayacağı müjdesini verdi.

Maçlarını yaklaşık olarak ortalama 20 bin taraftara oynayan Ankaragücü’müzün gerek güvenlik gerekse stat kapasitesi açısından maçlarını 19 Mayıs Stadı yıkılana kadar burada oynamasının daha doğru olduğuna dikkat çeken yönetim kurulumuz,” Konuya gerekli duyarlılığı göstererek yeni sezonda da eskiden olduğu gibi maçlarımızı 19 Mayıs Stadyumu’nda oynamamızın önünü açan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Bak’a teşekkür ediyoruz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

JEREMAIN LENS BEŞİKTAŞ’TA

GALATASARAY’IN YENİ TRANSFERİ FERNANDO İSTANBUL’DA