in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Ankaragücü, Mansur Yavaş Buluşmasında Güzel Mesajlar

Ankaragücü Yönetim Kurulu, bugün önce Anıtkabir’e ardından da Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne gitti.

Anıtkabir ziyaretinde Başkan Fatih Mert, üzerinde “MKE Ankaragücü Spor Kulübü” yazılı kırmızı beyaz karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bıraktıktan sonra Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte saygı duruşunda bulundu.

Yönetim Kurulu, saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

Başkan Fatih Mert, Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk,

İmalat-ı Harbiye işçilerinin kurmuş olduğu spor kulübünün Başkanı olarak huzurunuzda bulunmaktan gurur duyuyorum.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün yeni Yönetim Kurulu olarak fiziksel ve zihinsel olarak cumhuriyet ilkelerine bağlı sağlıklı sporcular yetiştirmek en büyük amacımızdır.

109 yıllık şanlı mazisi ile sizin ilan etmiş olduğunuz Başkentin takımı ve sporcuları, Ankara’nın ismini en yukarılara gayret edeceklerdir.

Başkan ve Yönetim Kurulu olarak MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün Ankara’nın adını tüm dünyaya duyuracak bir noktaya getirebilmek en büyük amacımız olacaktır.

Sizi şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz”

Ankaragücü heyeti, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret’in ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, sosyal medya hesabından Ankaragücü’ne destek olacaklarına dair bir mesaj paylaştı.

Mansur Yavaş, paylaşımında,  “Bugün, asırlık çınarımız Ankaragücü’nün yönetim kurulu üyeleri ziyaretimize geldi. Ankaramızı gururla temsil eden takımımızın kıymetli yöneticilerini ağırlamak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. İmalat-ı Harbiye’nin her daim destekçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretle ilgili Ankaragücü Kulübü’nden şu açıklama yapıldı:

“Başkanımız Fatih Mert ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette başkanımız Sayın Fatih Mert, ”MKE Ankaragücü Spor Kulübü, hepimizin ortak değeri. Tek düşüncemiz birlik ve beraberlik içinde kulübümüzü bu zor zamanlarından kurtarmak. Bunun için mücadele ediyoruz. Misafirperverliğiniz ve kulübümüze gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Yavaş, “Ankara’mızı gururla temsil eden takımımızın siz değerli yöneticilerini burada ağırlamaktan dolayı mutluyum. Tabi ki bizimde tek gayemiz kulübümüzün şehrimizi başarıyla temsil etmesidir. Bunun için her zaman kulübümüzün destekçisi olacağız. İmalat-ı Harbiye ismi bir futbol kulübünden daha fazlasıdır” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonrası Başkanımız Sayın Fatih Mert, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a isminin yazılı olduğu 06 numaralı formamızı hediye etti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lig Bizim İçin Yeniden Başladı

Süper Lig’den 7 Kulüp PFDK’da