in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim LoveLove ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Ankaragücü Taraftarlarından 19 Mayıs İçin İmza Kampanyası

Ankaragücü taraftarları, Eryaman Stadı tamamlanana kadar 19 Mayıs Stadı’nın yıkımının ertelenmesi için imza kampanyası başlattı.

Change.org adlı site üzerinden başlatılan “Ankaragücü için 19 Mayıs Stadı’nın yıkmı ertelensin” başlıklı kampanyada, toplanan imzaların Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderilmesi hedefleniyor.

Kampanya metninde, “Ankaragücü, 6 yıl büyük çileler çekti ve sonunda Süper Lig’e yükseldi. Kulüp büyük borç batağında. Başkent’in Süper Lig’deki tek temsilcisi konumundaki Ankaragücü’nün maçlarını oynayacağı bir stadı yok. Eryaman’da Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılmakta olan stat sezona yetişmiyor. 19 Mayıs Stadı da yıkılacak diye maçlara kapatıldı. Yenikent Stadı’nı da Osmanlıspor vermiyor. Bunun anlamı Ankaragücü ilk yarı maçlarını dışarıda oynayacak. Zaten maddi sıkıntıdaki kulübün, taraftarsız bir ilk yarı geçirmesi hem maddi hem de manevi anlamda yıkım olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak ve Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’dan bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz. Lütfen, Eryaman Stadı tamamlanana kadar 19 Mayıs Stadı’nın yıkımı ertelensin” deniliyor.

19 Mayıs Stadı’nın yıkım ihalesi haziran ayı içinde yapılmış, ancak ihaleyi kazanan firma seçim öncesi yıkım işlemini başlatmamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İmza İçin Yarın Akşam Bekleniyor

Voleybolda Avrupa Kupaları’ndaki Rakipler Belli Oldu