in

Ankaragücü Tribün Kapatma Cezasının Kaldırılması için Harekete Geçti

Ankaragücü, Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşılaşmasını ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen bazı tribünlerdeki taraftarların kartlarının bloke edilmesi kararının çözümü için harekete geçildiğini açıkladı.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ”3 Ekim Pazar günü oynadığımız BB Erzurumspor karşılaşmasının ardından TFF tarafından alınan ceza kararını üzüntüyle karşıladık. Söz konusu cezaya yönelik, gerekli mercilerle temasa geçmiş bulunmaktayız. Bu kararın takipçisi olacağız.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, dün açıklanan PFDK kararında şu gerekçe açıklanmıştı:

”MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 03.10.2021 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-B.Ş. BLD. ERZURUMSPOR TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan DOĞU TRİBÜNÜ 302, 303, BATI VIP TRİBÜNÜ VIP SAĞ, VIP SOL, GÜNEY KALE ARKASI 201, 203, KUZEY KALE ARKASI 401 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TFF’den Teknik Direktörlerle İlgili Radikal Hazırlık

Keçiörengücü Aktepe Stadı'nda ilk Antrenmanını Yaptı