in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Ankaragücü Yok Olma Tehlikesini Atlattı

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, Beştepe Tesisleri’nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Transfer tahtasını açtık, şimdi hedefimiz bu takımı ligde tutmak. Takımı ligde tutabilmek, şampiyon olmak kadar değerli. Artık görev hoca ve futbolcularda” dedi.

Fatih Mert’in açıklamalarında öne çıkan konular şöyle:

-Burada 90 gündür yaşadıklarımızı bir Allah bir de biz biliyoruz. Gerçekten imkânsız görülen bir iş başarıldı. Zor oldu ama Allah’a şükürler olsun bu işi becerdik.

-Ankaragücü yok olma tehlikesini atlattı. Yabancı futbolcuların ikisi dışında hepsinin ihtar yazıları vardı. Yerli futbolculardan da gidenler olabilirdi, 14-15 kişilik kadroyla devam edebilirdik. Bu çok kötü senaryoydu. Maalesef bunların hepsinin hesaplarını yaptık. 2. Lig’e düşme perspektifine kadar hesaplar yapmak zorunda kaldık. Kâbus dolu günler yaşandı ama sonuçta bugüne gelindi.

-Burada yeni bir takım, yeni bir hoca var. Kasımpaşa maçında mutlak galibiyet almamız gerekiyordu ama futbolda hiçbir şey istediğiniz gibi olmuyor. En azında yukarıyla ara açılmadı. Şansımız devam ediyor. Kasımpaşa iyi bir takım kurmuş, bir puan alabildik. Galip gelinebilirdi ama olmadı. Bundan sonra iş futbolcular ve hocada. Biz yönetim olarak yapacağımızı yaptık. Bu saatten sonra iş onlarda. Tabii ki motive etmek için sürekli buradayız. Transfer yasağı kalktı diye burdan gitmedik. Hemen hemen her gün yine en az 6-7 saat buradayız. Yarın da Malatya’ya gideceğiz. Bize düşen kısmın her tarafında varız. İyi futbolcular transfer ettiğimizi düşünüyorum. İnşallah ligde kalacağız.

-Göreve geldiğinizde bu tabloyu bekliyor muydunuz?) Biz hiç kimseyle oturup net bir şey konuşmadık. ‘Birileri bize bir tablo sundu’ dersem yanlış olur. Ama kongre tarihine kadar her şey hesaplanmış. Biz geldiğimiz günden sonra onu gördük. İki dönem transfer yasağı kararı aklımızın ucundan geçmeyecek bir olay.

-Tüzüğü değiştirmemiz gerekiyor, tadil edilmesi gereken yerler var. Taraftarın bu işin içinde olması lazım. Ankaragücü taraftarıydık, biz de bu kulübe delege olduk. Taraftarlarımızı bir şekilde bu işin içine dahil etmek istiyoruz. Ne yapağımızla ilgili çalışılıyor, netleşmedi. Delegenin bir kısmının taraftardan olmasını istiyorum. Biraz nitelikli delege istiyoruz. Ankaragücü’nde delegeliğin belli bir ücreti, aidatı olsun, bu kulübe biraz katkı olsun istiyoruz. Çünkü Ankaragücü’nün hiçbir geliri yok. Diğer kulüplerin tüzüklerine de baktıracağız. Belki divan heyeti oluşturulabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe Kırklareli’den Büyük Avantajla Dönüyor

Söz Veriyorum, Bu Takım Düşmeyecek