in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim

Ankaragücü Zorlandı Ama Kazanmayı Bildi

Ankaragücü, baştan sona sıkıntı yaşadığı karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı bildi.

Geçen hafta evinde oynadığı karşılaşmada Adanaspor’a 3-0 yenilen Manisa Futbol Kulübü yönetimi, bu mücadelenin ardından radikal kararlar almış, beş futbolcusunu kadro dışı bırakırken, teknik direktör ve sportif direktörle de yollarını ayırmıştı.

Konuk takım bu kaosun ardından yeni teknik direktörü Turgay Altay ile geldiği Başkent’te, Ankaragücü karşısında daha ilk dakikalardan itibaren rakip alanda baskılı ve agresif bir oyun sergiledi.

Karşılaşmanın genelinde topun sahibi konuk ekip olurken, Ankaragücü geliştirdiği hızlı ataklarla sonuca gitmeyi hedefledi ve bunda da başarılı oldu.

Murat Uçar’ın neredeyse kendi ceza alanı önünden alıp, Manisa FK penaltı noktası üzerinden golle sonuçlandırdığı atağı kelimenin tam anlamıyla fantastikti…

Ankaragücü ilk yarıyı, sürpriz gollerle 2-0 önde tamamlarken, oyunun 55. dakikasında Sinan Osmanoğlu’nun kırmızı kartla oyun dışı kalmasının ardından maç adeta bitmek bilmedi.

Ankaragücü’nün fedakar ve başarılı kalecisi Akın Alkan, karşılaşmanın kazanılmasında en büyük payın sahibi oldu.

Ankaragücü, her şeye karşın rakibine mahkum oynadığı mücadeleyi 2-1 kazanıp zirve yarışında çok çok değerli 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

ORHAN KARADAĞ

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinan Osmanoğlu Hangi Maçlarda Yok?

Ankaragücü Doludizgin