in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nde Taraftar Çıkış Arıyor (3) Ertuğrul Uygun

“Ankaragücü Taraftarı Çıkış Arıyor” yazı dizimizin bugünkü konuğu Ertuğrul Uygun.

Facebook’ta Ankara Tayfası adlı grubu yönetiyor.

Medyaya sitemkar.

Ahde vefa onun olmazsa olmazlarından.

Başkan Mehmet Yiğiner’in yaptıklarının unutulmaması gerektiğinin altını çiziyor.

Ama onun da eleştirileri var.

Bilet fiyatlarının yüksekliği gibi.

İşte, Ankaragücü aşığı Ertuğrul Uygun’un VİRALSPOR’un sorularına verdiği yanıtlar:

VİRALSPOR: Ankaragücü, son 3 sezondur sportif anlamda oldukça başarılı. Buna rağmen yaşanan bu sıkıntıların sebebi sizce nedir?

Ankaragücü’müz son 3 sezondur başkanımız Mehmet Yiğiner, yönetim kurulumuzun ve taraftarlarımızın desteği ile bugünlere gelen bir kulüptür. Yaşanan sıkıntılar her kulüp tarafından yaşanabilecek sıkıntılardır. Futbolcuların prim alamaması, maç başı alamaması sorunun büyümesinde etken. Öncellikle burada bazı gazeteciler ortalığı karıştırmaya, felaket tellallığı yaratmaya çalıştıkları için Ankaragücü’müzün gelişmesini ve sportif anlamda başarısını istemeyen kişiler tarafından taraftara yalan haberler servis ediliyor. Daha sonrasında yönetici arkadaşlardan bilgi aldığımızda olayların öyle olmadığını, abartıldığını anlıyoruz . Ve bir anda gaza gelip yönetim istifa diye yazılıyor. Ben taraftarlarımızı olayların gerçek yüzünü görmeye davet ediyorum.

VİRALSPOR: Şu anda ne başkan Mehmet Yiğiner ne de taraftar grupları adım atıyor. Sizce bugün yaşanan sorunlar nasıl çözülür?

Taraftarlarımızla yaşanan olayları hayretle izliyoruz. Yani burada birleştirici unsur Metin Akyüz olacaktır. Metin amca her zaman taraftarlarımızla arasında gizlisi saklısı olmadan herkesle konuşan numarasını herkese çekinmeden veren bir başkan vekilidir. Bu adım karşılıklı atılmalı. Bana göre Ankaragücü’müz için ligler bitene kadar herkes sussun. Daha sonra hep beraber konuşalım. Aşamayacağımız hiç bir sorun yok. Sadece kongrede biber gazı olayı Mehmet Yiğiner’in ilgi ve alakası olmadığı olayı bazı kişiler Mehmet Yiğiner yaptırdı diyerek başkanı hedef gösteriyorlar ama yanılıyorlar. Onlar da anlayacaklar, neyin ne olduğunu. Daha yapıcı herkesi kucaklayan bir başkan olacağız dedi başkanımız. Hata bende de olabilir diyor. Kısacası oturup konuşmamız lazım. Bilet fiyatlarının düşürülmesi illa ki en büyük beklentimiz. İnşallah taraftarımızın statta olması için gereken adımlar atılacaktır. Az sabır, her şey güzel olacak. 

VİRALSPOR: Ankaragücü camiasına sezon öncesi mesajınız nedir?

Takımımız yavaş yavaş kuruluyor. Başkanımızın yasağı kaldıracağından adım gibi eminim. Hep beraber, birlik beraberlik içerisinde takımımızı destekleyelim. Geçmişe bir sünger çekelim. Hep beraber yeni sezona odaklanalım. Biz hep beraber bir bütünüz kopamayız. Cümlelerimi bitirmeden önce hep beraber store mağazamızdan alışveriş yapmayı ihmal etmeyelim. Bu röportajı yaptığınız için teşekür ediyorum. Sizlere de yayın hayatınızda başarılar diliyorum. Viralspor’un tarafsızlığı tartışılmazdır. #bizbirliktegüçlüyüz

Written by Metiner Erdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursasporlu Umut Meraş, Le Havre’a İmza Attı

FIFA Manchester City’nin Cezasını Açıkladı