in ,

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nde Taraftar Çıkış Arıyor (4) Mert Gençer

“Taraftar Çıkış Arıyor” yazı dizisinde sona yaklaşıyoruz.

Niye tribün liderleri yok diye sorular geliyor.

Tribün liderleri Ankaragücü’nün vazgeçilmez değerleridir, VİRALSPOR’un sayfaları her zaman onlara açıktır.

Kriterlerimiz, kimseye hakaret, küfür edilmemesi, iftira atılmaması…

Tribün liderleri her ortamda düşüncelerini paylaşıyor, taraftara rahatça ulaşabiliyorlar.

Bizse, Ankaragücü tribünlerinde söz sahibi olan ama medyada yer almakta sıkıntı yaşayan taraftarları okuyucu ile buluşturmak istedik.

Sayfamızın bugünkü konuğu Mert Gençer.

Çocukken Ankaragücü maçlarına girebilmek için eski gazete satarmış 19 Mayıs’ın etrafında.

Eski gazete satışıyla başlayan ticari hayat işe de yaramış.

Genç yaşta sera teknolojileri ve inşaat alanında kendi işini kurmuş, başarıyla sürdürüyor.

Murat Ağcabağ’ın 39 kişilik listesinin sanırım en genç üyesiydi.

Sorularımız aynı, işte noktasına, virgülüne dokunmadan Mert Gençer’in cevapları:

TEPKİ BAŞARISIZLIĞA DEĞİL

VİRALSPOR: Ankaragücü, son 3 sezondur sportif anlamda oldukça başarılı. Buna rağmen yaşanan bu sıkıntıların sebebi sizce nedir?

Ankaragücü 1910 yılından bu tarafa hiçbir zaman başarıya endeksli bir taraftara sahip olmamıştır. Nasıl ki başarısız olduğumuzda takımımızın yanındaysak, başarılı olduğumuz zaman da yanlışları dile getirmekten kaçınmayan bir yapıya sahibiz. Şu an gösterilen tepkiler başarısızlıktan dolayı değil, marka değerimizin çeşitli başlıklar altında zarar görmesinden kaynaklıdır. 

TARAFTARI AYRIŞTIRMAK EN BÜYÜK AYIP

VİRALSPOR: Şu anda ne başkan Mehmet Yiğiner ne de taraftar grupları adım atıyor. Sizce bugün yaşanan sorunlar nasıl çözülür?

Sayın başkanımız geri adım atmayacağını söylüyor taraftar ile inatlaşıyor taraftar ile inatlaşılmaz. Taraftar cefayı çekendir, boğazı patlayana kadar bağırandır. Hatta yakın zamanda şahit olduk, evine annesine babasına yalvar yakar cebinde 5 lira ile deplasman yapıp dönüşte toprağa düşendir. Nice kulüpler taraftar sıkıntısı çekerken biz taraftarımızı ayrıştırır, parası olmayan evde izlesin gibi cümleler kurarsak bu camiaya en büyük ayıbı yapmış oluruz. Herkes unutur taraftar unutmaz iyiliği de kötülüğü de. Taraftar bu takımın 12’nci adamıdır taraftar ile kucaklaşmaktan başka her yol hem başkana hem kulübe zarar verecektir. Tozlu raflarımızda bunun örnekleri de oldukça fazladır. Şu anki sorunu çözecek olan da taraftar değil yönetimdir. Kabadayılık ile kaba kuvvet ile bu taraftar ne siner ne susar, tam aksine bu şekilde taraftarı daha da kışkırtmış olursunuz. Camiamız birlik ve beraberliğin örneklerini bu zamana kadar uygulamalı olarak birçok kez göstermiştir, bundan sonra da göstermeye devam edecektir. 

ALKIŞLAYAN DA ANKARAGÜÇLÜ, ISLIKLAYAN DA

VİRALSPOR: Ankaragücü camiasına sezon öncesi mesajınız nedir?

Ben 10 yaşımdan beri bu tribünlerdeyim şu anda da Sayın Başkan Adayımız Murat Ağcabağ’ın yönetim kurulu üyelerinden birisiyim. Bu yönetimde benim gibi tribünlerden gelen birçok kişi var: Bu kulübü gerçek taraftarlar yönettiği gün Ankaragücümüzün bayrağı göndere çektiği gün olacaktır. Fakat bu yarış ayrıştırmalardan, provokasyonlardan uzak sürmelidir. Asıl olan armadır. Alkışlayan da Ankaragüçlü, ıslıklayan da. Biz tribünde 20.000 kardeşiz 20.000’imiz de birbirimizi biliriz. Allah’ın izni ile hem sahada hem tribünde kazasız belasız bir sezon diliyorum. Bizleri unutmayıp söz hakkı tanıdığınız için sizlere de teşekkürlerimi sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği Genç Yetenekleriyle Sahne Almaya Hazırlanıyor

Sturridge Trabzonspor’a Çok Yakın