in ,

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nde Taraftar Çıkış Arıyor (5) Murat Çağlar

“Taraftar Çıkış Arıyor” yazı dizisinde bugün son gün.

Sayfamızın son konuğu Murat Çağlar.

Babadan aldığı Ankaragücü sevdasını 4 çocuğuna miras bırakmak için didiniyor.

Ağır mide ameliyatı, ardından gelen işsiz günlerden dolayı bugünlerde oldukça sıkıntılı.

Bu zor günlerinde yaşama Ankaragücü ile tutunmak, takımının başarılarıyla sevinmek, geleceğe umutla bakmak istiyor.

Istiyor ama bir yandan da kara kara bu sezon oğluna nasıl bilet alacağını düşünüyor.

Mehmet Yiğiner’in parası olmayan maçları evde izlesin sözüne oldukça içerlemiş görünüyor.

Sorularımız onun için de aynı. İşte noktasına, virgülüne dokunmadan Murat Çağlar’ın cevapları:

ŞAMPİYONLUKTA KUPADA GÖZÜM YOK, KAFAMIZI YERE DÜŞÜRMESİN YETER

VİRALSPOR: Ankaragücü, son 3 sezondur sportif anlamda oldukça başarılı. Buna rağmen yaşanan bu sıkıntıların sebebi sizce nedir?

44 yaşındayım. Ankaragücü sevgisi babamdan kaldı. Sabahın 5’inde giderdik maça. Ankaragücüm 2-3 senedir başarılı olmustur. Bunu inkar etmiyorum ama Süper Ligi kaldıramadı başkan. Bu işler parayla oluyor. Benim kırıldığım nokta sayfalardan engellenmemiz. Her soru sorduğumuzda Tandoğan’a çağırması. Her konuşmaya kabadayı gibi cevap vermesi rahatsız ediyor.  Sonuçta insanız, konuşa konuşa anlasabiliriz. İnan sıkıldım, bıktım. Her sene yasak, beş para etmez topçulara dünyanın paralarının verilmesi. Bu topçuların bizi dünyaya rezil etmesi kanıma dokunuyor. Yoksa benim Mehmet başkanla bir sorunum yok. Allah aşkına saysanız en fazla 2 kişi çıkar Ankaragücü’ne her seyini verecek yönetiminde. Bir tanesi baba ve amcam olarak gördüğüm Metin abim. Benim tek temennim kafamızı yere düşürmesin. İnan şampiyonlukta, kupada gözüm yok. Sadece huzur. Bizle kimse dalga geçmesin. Benim 4 tane çocuğum var ve onlara da bu mirası bırakacağım. Ama bebelerim bana soru sorduğunda ben cevap veremiyorum bazı konulara. 

TATLI SÖZ YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR

VİRALSPOR: Şu anda ne başkan Mehmet Yiğiner ne de taraftar grupları adım atıyor. Sizce bugün yaşanan sorunlar nasıl çözülür?

Taraftarla yönetimin barışacağına ben inanmıyorum. Başkan çok dik biri. Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır diye bir atasözü var. Sen büyüksün, başkansın bir baba olacaksın elbette. Her insanla anlaşamayabilirsin ama yapıcı olacaksın. 2 çocuğum her hafta maça gitmek istiyor. Nasıl götüreceğim bu bilet fiyatlarıyla söyler misiniz? Çok ağır mide ameliyatı oldum. Günde 15-16 saat direksiyon başındaydım. Doktor bu mesleği yapamazsın dedi ve benim hayatım karardı. 2-3 yıldır işsizim. İnan arabamı sattım, kredi çektim, birikmişimi yedim. Ben bunları düşüneceğime bir de Ankaragücüm bu durumda. İnan hayattan zevk almamaya başladım. Her şey şeffaf olmalı, saygı sevgi olamazsa bu işlerin düzeleneceğine inanmıyorum. Borç ne kadar bilen yok, futbolcu yok, hoca yok. Bunlar olmazsa işimiz daha da kötüye gidecek. Ne yapıp edip transfer yapılması lazım. İyi bir hocayla anlaşılması lazım.

BİZİ BÖLMELERİNE İZİN VERMEYELİM 

VİRALSPOR: Ankaragücü camiasına sezon öncesi mesajınız nedir?

Bizi kimsenin bölmesine izin vermememiz lazım. Bu işler saygıyla, sevgiyle olur. Piyasa bizi bölmeyi bekleyen sahte hesaplarla dolu. Bunlara izin vermememiz lazım. Allah korusun sonumuz Bursa, Antep Manisa gibi olur. Herkesin elini taşın altına sokması lazım.

Written by Metiner Erdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Futbolda Heyecan Başlarken

Olcay Şahan Denizlispor’a İmzayı Attı