in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim HarikaHarika

Ankaragücü’nden Çarşı’ya Çok Sert Tepki

MKE Ankaragücü Basın Sözcüsü İsmail Atasoy, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün taraftar gruplarından Çarşı’nın dünkü maç sonrası sosyal medyadan yaptığı paylaşıma çok sert şekilde tepki gösterdi.

Atasoy’un, VİRALSPOR’a yaptığı açıklama şöyle:

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün taraftar grubunun Ankaragücü aleyhinde  sosyal medyada yaptıkları hadsiz, seviyesiz açıklamaları esefle kınıyorum.

O şahsiyetlere belirtmek isterim ki Ankaragücü şanlı adını İmalat-ı Harbiye’den almıştır.

İmalat-ı Harbiye, Türk Ordusu’na mermi ve mühimmat yapan silah fabrikasının adıdır.

Kurtuluş Savaşı’nda ordusuna mühimmatlar yapan, yine aynı savaşta cepheye mühimmat taşıyan futbolcuları şanlı zaferde şehitler veren onurlu bir kulübün adıdır Ankaragücü.

İşte böyle köklü ve manevi değeri milletimiz için büyük olan İmalat-ı Harbiye Kurumu’nun çalışanları tarafından kurulan Ankaragücü’müzün şanlı arması da bu köklü tarihimizi yansıtmaktadır.

Ankaragücü’ne laf eden bu şahsiyetlere tavsiyem şanlı armamıza iyi baksınlar. Görecekleri; cephede düşmanın göğsüne giren mermi sembolü olacaktır.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü gibi bir takımın taraftar grubunun, ülkesinin tarihini bilmemesi, Ankaragücü’nü, İmalat-ı Harbiye’nin bugünkü adı olan Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nu tanıyamaması üzüntü vericidir.

Şanlı tarihe sahip Ankaragücü’nü böylesine seviyesizce bir tartışmanın içine sokmak kimsenin haddi değildir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

85. Büyük Atatürk Koşusu’na Sembolik Çözüm

Kitsiou’dan Sevindirici Haber