in

BeğendimBeğendim HarikaHarika BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Ankaragücü’ne Bir Müjde de Paintsil’den

VİRALSPOR/ÖZEL Yunan sağ açık Tasos ile sözleşme imzalayarak transfer harekatına erken başlayan Ankaragücü, bir yandan da transfer yasağının kaldırılması için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Ankaragücü’ne bu konuda ilk müjdeli haber Joseph Paintsil cephesinden geldi. Paintsil, Ankaragücü’nün şartlarını kabul etti. Geri kalan 3 dosya arasında Sarı Lacivertli kulübü en çok Hector Canteros zorluyor.

Ankaragücü’nün mali işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Hakan Bilgin, şu an Conrad Michalak, Hector Canteros ve Luzern Kulübü’nün (İdris Voca’nın bonservisi) alacaklarından dolayı transfer yasaklarının bulunduğunu söyledi.

Hakan Bilgin, “Joseph Paintsil ile anlaştık, onun dosyası kapandı. Michalak ve Luzern ile de anlaşmaya çok yakınız, onların dosyası da Haziran başında kapanır. Bizi zorlayan tek isim Hector Canteros. Kesinlikle uzlaşmaya yanaşmıyor. Diğerlerinin alacakları 125 biner Euro civarında. Canteros’un alacağı ise 238 bin Euro. Uzlaşamasak bile Haziran içinde ödemesini yapıp, kampa tüm oyuncularımızla resmi sözleşmelerini yapmış şekilde başlarız” diye konuştu.

Bilgin, Yunan sağ açık Tasos ile başlayan transferlerin devamının gelip gelmeyeceği, yakında açıklanacak yeni isim bulunup bulunmadığı ile ilgili soruyu, “Sürprizlerimizi bekleyin” diye yanıtladı.

Öte yandan, transfer yasağının bulunmasının Ankaragücü’nün transfer yapmasına, futbolcularla sözleşme/protokol imzalamasına engel olmadığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşte Ankaragücü’nün İlk Transferi

Transfer 17 Haziran’da Başlıyor