in ,

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’ne Bir Transfer Yasağı Daha Kapıda 

Ankaragücü’ne, Lukasz Szukala’ya olan borcundan dolayı transfer yasağı geliyor. 

VİRALSPOR’un edindiği bilgiye göre, 2027-2018 sezonunda Osmanlıspor’dan Brezilyalı kaleci Santiago Mele ve forvet Umut Nayır ile birlikte Ankaragücü’ne transfer olan Polonyalı stoper Lukasz Szukala’nın alacakları için FIFA’ya yaptığı başvuru sonuçlanmak üzere. 

Ankaragücü’nün TFF 1. Lig’de 2. sırada yer alarak Süper Lig’e çıktığı sezonki kadroda yer alan, sezon boyunca sadece 5 maçta 278 dakika süre alabilen Szukala’nın faizleriyle birlikte yaklaşık 800 bin Euro alacağı bulunuyor. 

Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Koca, Szukala dosyasının tamamlanmak üzere olduğunu, bu dosyadan dolayı kulübe transfer yasağı gelmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi. 

Koca, “Transfer yasakları Ankaragücü’nün, dolayısıyla bizim yönetimin kaderi oldu. Alıştık artık. Bir yıllık sürede cezalarıyla birlikte 20 milyon Euro ödeme yaptık, bitmedi. Ankaragücü taraftarı rahat olsun, FIFA’dan yasak kararı çıkarsa en kısa zamanda ödemesini yapar, yasağı kaldırırız” dedi. 

ÖDEMELER KISMEN YAPILIYOR 

Futbolcu, teknik heyet, personel ödemelerinin gecikmeli olarak da olsa yapıldığının altını çizen Koca, “Herkesin alacaklarının tamamı ödeniyor dersek, doğru söylemiş olmayız. Ödemelerde sıkıntı yaşadığımız gerçek. Ancak bu konu, sadece Ankaragücü’nün değil tüm kulüplerin ortak sorunu. Yayıncı kuruluşla henüz anlaşma sağlanamadı. Bu yüzden yayıncı kuruluştan para alamıyoruz. Şu anda tamamını olmasa da kısmen ödemeleri yapıyoruz. Yayıncı kuruluştan para geldiği an herkese tüm alacakları ödenecek. Ödemelerde yaşanan sorunun nedenleri herkes tarafından biliniyor. Herkes anlayışla karşılıyor. Alınan kötü sonuçlarda ödemelerin rolü olduğu iddiaları tamamen gerçek dışıdır” diye konuştu.  

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liglerde de Koronavirüs Nedeniyle Erteleme Olmasın Tartışması

Hedefimiz Koşan ve Mücadele Eden Takım