in

GüldümGüldüm

Ankaragücü’ne Yenilen Ümraniyespor’dan Hakeme Tepki

TFF 1. Lig’de Ümraniyespor, Ankaragücü maçında Vrsajevic’i atan Şansalan için “Kendini ispatlama çabasında” açıklamasını yaptı.

Ankaragücü-Ümraniyespor karşılaşmasında Trabzonspor maçında Kim’in pozisyonuna benzer bir pozisyon yaşandı.Ümraniyesporlu Vrsajevic’in hamlesiyle yerde kalan Ankaragücülü Owusu pozisyona devam etmek istese de Ali Şansalan oyunu durdurarak Vrsajevic’e kırmızı kart gösterdi. Ali Şansalan, Djaniny ile ikili mücadelesinde Kim’in rakibini yere düşürdüğüne hükmetmiş ve futbolcuyu ikinci sarıdan atmıştı. Şansalan, bu kez direkt kırmızı gösterdi.

Ümraniyerspor’dan yapılan açıklamada, “3 hafta görev almayan hakemin bizim maçımıza verilmesi şüphelerimizi gerçeğe dönüştürmüştür. Trabzonspor maçında ikinci sarıdan futbolcuyu atan aynı hakem, bu kez direkt kırmızı göstererek kendini ispatlamaya çalışmıştır.” denildi.

Ümraniyespor’un yaptığı açıklama şöyle:

“Kulübümüz her zaman hakem tartışmalarının dışında kalıp oyuna odaklanmayı prensip edinmiştir, fakat bugün gelinen noktada üst üste maruz kaldığımız hakem hataları nedeniyle sessiz kalmamız mümkün olmamış, bu açıklamayı yapma zaruriyetimiz doğmuştur. Spor Toto 1. Lig 12. Haftası’nda oynanan ve ligin kader maçlarından biri olan MKE Ankaragücü müsabakamıza üç hafta görev verilmeyerek cezalandırılan hakem Ali Şansalan’ın atanması tarafımızca anlamdırılamamış ve hakem hakkındaki tüm endişelerimizin gerçeğe dönüşmesi bizi derinden üzmüştür.

Müsabaka süresince tüm takdir haklarını ev sahibi adına kullanan hakem Ali Şansalan’ın 53. dakikada faul bile olmayan pozisyonda oyuncumuz Avdija Vrsajevic’e kırmızı kart göstermesi kabul edilemez. Hakem Ali Şansalan’ın Spor Toto Süper Lig 9. Haftası’nda oynanan Trabzonspor -Fenerbahçe müsabakasında göstermiş olduğu ve üç hafta görevlendirilmemesine sebep olan tartışmalı sarı kart pozisyonunun çok daha hafif bir muadilini dünkü karşılaşmada yakalayıp, bu sefer direkt kırmızı karta hükmederek kendini aklama çabası adına takımımızı kurban etmesi büyük bir skandaldır.

Dünkü karşılaşmaya ek olarak, Spor Toto 1. Lig 9. Haftası’nda oynadığımız Eyüpspor karşılaşmasının 46. dakikasında Idrissa Camara’ya yapılan ve oyun kuralları dışındaki bariz müdahalede penaltı kararı verilmemesi; yine Spor Toto 1. Lig 8. Haftası’nda oynadığımız Yılport Samsunspor karşılmasının 82. dakikasında oyuncumuz Tomislav Glumac’ın herhangi bir müdahalesi olmamasına rağmen rakip takım lehine verilen penaltı ile aynı pozisyonda Glumac’a gösterilen 2. sarı karttan doğan kırmızı kart kararları canımızı yakmıştır.

Kulübümüz, hakem yönetimlerinin adil olmayan bu etkisini hiçbir şekilde kabul etmemektedir.

ÜMRANİYESPOR KULÜBÜ”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rüzgarlar Şehri Bakü

Tekvandoda Metin Şahin Güven Tazeledi