in

ARDA’YA EŞYALARINI TOPLAMASINI SÖYLEDİM

Arda Turan’ın milli takımı bırakmasının ardından ilk kez kameralar karşısına çıkan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, “Yarınki maçtan sonra tüm sorulara açıklık getireceğim. Yaşanmış çok şey var, konuşsak bir türlü konuşmasak bir türlü” dedi.

Fatih Terim’in açıklamaları şöyle:

GÖNDERME KARARI BENİM, BIRAKMA KARARI ONUN

”Uçakta kabul edilemez bir olay yaşandı. Oyuncuyu çağırdım ve kampta kalamayacağını belirtip, eşyalarını toplamasını istedim. Gönderme kararı benim, milli takımı bırakma kararı onun. Onun kararını da, benim kararımı da değerlendirirsiniz. Oyuncu milli takımda oynama şerefini gerekçeye bağlama niyetinde olsa bile, milli takım formasını pazarlık konusu yapar mıyım. Bırakın ona (Arda’ya) dünyanın en iyi oyuncularına bile milli takım formasını pazarlık konusu yaptırmam. Oyuncu, taşımanın şeref olduğu bir formayı giymek için pazarlık yapacak? Vah benim milli formam, vah benim memleketim vah. Oyuncuyu (Arda’yı) almadığım süreçte, saygı duyduğum birçok kişinin kırılmasına sebep oldum ve doğrulardan vazgeçmedim. Oyuncu benimle pazarlık yapacak, öyle mi? O dönemi hatırlayın, almayan benim. Oyuncular, dışarıdan kendilerine iletilen her haberi doğru addedip, ona göre hareket etmemeliler.”

GERGİNLİKTEN BESLENMEM AMA KORKMAM DA

“Birçok insan milli takımın başarısını önlemek adına hareket etti. Açın bakın, kimlerin neler yaptığını göreceksiniz. Artık yeter… Yüreğim hakikaten, hem kabardı, hem de daraldı. Yaşanmış şeyler var, söylesem, kendime, aklıma, tecrübeme, kişiliğime, ne de karakterime uygun bulmuyorum. Sussam, konuşmuyor demek ki diyeceksiniz. Buna da gönlüm razı değil. Zaman zaman gerginlikten beslendiğimi duyduğum olmuştur. Evet, beslenmem ama, korkmam da. İftiralar, belden aşağıya vurmalar, sosyal medyalar, taviz vermeyeceğim şeyler olarak söyleyebilirim.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kick Boksun Türkiye’deki Gelişimi

İlber Ortaylı’dan Arda Olayına Yorum