in

Altay’da Oynarken de Galatasaray’dan Teklif Aldım

İsmi son günlerde Galatasaray’la anılan Ankaragücü’nün genç futbolcusu Atakan Çankaya, Altay’da oynarken Galatasaray’dan transfer teklifi aldığını söyledi.

Radyospor’un canlı yayın konuğu olan Atakan Çankaya, “Altay’da 6 numara, Ankaraspor’da stoper olarak görev almıştım. Stoper pozisyonunda gayet rahat bir şekilde başarılı olmuştum. Hocalarım bana nerede görev verirse orada başarılı olmaya çalışıyorum. İsmim önemli takımlarla dönem dönem yazılıp, çiziliyor.” ifadelerini kullandı.

Kendisi hakkında gündeme gelen transfer haberleri hakkında ise Atakan, “Ben şu an Ankaragücü’nün bir futbolcusuyum. Sözleşmem sona erene kadar Ankaragücü’nün başarısı için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Türkiye’nin en büyük camialarından birisinde yer alıyorum. Transferim konusunda şu an konuşmak çok doğru olmaz. Altay’da oynarken de böyle transfer teklifi durumları olmuştu. O dönem Galatasaray ve Beşiktaş’tan transfer teklifleri gelmişti. Bunlar futbolun içerisinde olan durumlar.” dedi.

16 yaşında çok ağır bir sakatlık geçirdiğini söyleyen Atakan o süreci şu sözlerle anlattı:

“16 yaşında çok ağır bir sakatlık geçirdim. Vücudun en güçlü kemiklerinden birisi kırılmıştı. Diz kapağımdaki kemiğim kırılmıştı. Doktorlar yürümemin bile zor olacağını söylemişlerdi. Yürümemin bile sıkıntılı olduğu bir dönem geçirdim. İki ameliyatın ardından sahalara geri dönebildim. Allah’a şükürler olsun bugün futbol oynayabiliyorum.”

Karagümrük maçı hakkında ise Atakan Çankaya, “Ankaragücü olarak çalışmalarımız devam ediyor. İlerleyen haftalarda çok daha iyi bir Ankaragücü izletmek istiyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapacağız. Karagümrük maçına da hazırlanıyoruz. Sahada hangi rakiple oynadığımızla çok ilgilenmiyoruz. Biz Ankaragücüyüz. Biz gücümüzü sahaya yansıtırsak başarılı olmamamız için hiçbir sebep yok. Fuat Çapa hocamızın direktifleri doğrultusunda tüm maçlara kazanabilmek adına çıkmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Daha önce Altay ve Ankaraspor formalarını giyen Atakan Çankaya’nın kulübü Ankaragücü ile olan sözleşmesi Mayıs 2021’de sona eriyor. 22 yaşındaki futbolcu bu sezon 3 maçta görev aldı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık Bakanlığı İzin Verirse Tribünlerimizi…

Tahkim Kurulu Ankaraspor’un 3 Puan Silme Cezasını Kaldırdı