in ,

Beşiktaş, Güneş ile Başarıdan Başarıya Koşarken Rakipleri 8 Antrenör Değiştirdi

Şenol Güneş, Beşiktaş’ta göreve başladığından bu yana başarıdan başarıya koşarken Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’da 8 teknik adam değişti.

Güneş yönetiminde Beşiktaş’ın iki kez şampiyon olması, bu sezon da iddiasını koruması ve üstüne üstlük UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de rekorlar kırarak gruptan çıkması Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un elde ettiği sonuçları yetersiz bıraktı.

Güneş, Beşiktaş başında ilk Galatasaray maçına çıktığında rakip Mustafa Denizli’ydi. Denizli’den sonra Hollandalı Jan Olde Riekerink göreve geldi ve Güneş’e rakip oldu.

Ancak o da Beşiktaş’ı geçemeyince bu kez Igor Tudor işbaşı yaptı. Şimdi ise Tudor’un da bileti kesildi.

Fenerbahçe’de ise Şenol Güneş’in göreve geldiğinde teknik direktör Vitor Pereira’ydı. Ancak o da fazla kalamadı. Beşiktaş şampiyon olunca Pereira gitti, Hollandalı ünlü hoca Dick Advocaat geldi.

Beşiktaş sezonu yine şampiyon tamamlayınca Fenerbahçe yönetimi Hollandalı hocayla da yollarını ayırdı. Şimdi Aykut Kocaman’la devam ediyor.

Beşiktaş’ı ligde geçemeyen Trabzonspor da çareyi hoca değişikliklerinde aradı.

Önce Şota Arvaledze, sonra Hami Mandıralı ve son olarak Ersun Yanal görev yaptılar, ancak daha sonra görevden alındılar. Trabzonspor’da Şenol Güneş’in Beşiktaş dönemindeki 4. hoca da Rıza Çalımbay oldu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun Yıllardır Böyle Bir Lig Hatırlamıyorum

Gençlerbirliği’nde Bursaspor Maçı Hazırlıkları