in

BU TAKIM BİR MAKİNE GİBİ OLACAK

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Topuk Yaylası kampında basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Her soruyu yanıtlayan, planları ve hedefleri hakkında bilgiler veren Kocaman, Türk futbolunu bekleyen tehlikeler hakkında da açıklamalar yaptı.

İşte satır başları:

”Fenerbahçe çok zor bir yer. Burası zaten farklı dinamikleri olan bir kulüp. 4 sene önceki döneme göre özgüvenimiz daha fazla. Her gün öğrenmeye çalışıyoruz. İlk geldiğimize göre daha yukarıdayız ama bu da her sorunu çözmeye yetmeyecek. Biz bu kez bambaşka sorunlarla karşılaşacağız ve kendimizi geliştirerek bunun da üstesinden geleceğiz.”

“Yapılan 3 transfer de orta saha oyuncusu. Var olan oyunculardan hangi oyunla maksimum verim alabiliriz, bunun formülünü bulmaya çalışacağız. Var olan bir düzeni bir anda yıkıp yeniden yapmak için ne yazık ki yeterli zaman yok. Mümkün olduğu kadar eldeki kadroyu en iyi performansı verecek şekilde sahaya sürmeyi amaçlayacağız.”

KISA VADELİ ÇÖZÜMLER ÜRETMEK ZORUNDAYIZ

“Kısa vadeli çözümler üretmek zorundayız. Bir an önce yarışmacı bir takım ve performansı yüksek bir ekip oluşturmalıyız. Benim önceliğim bu olacak. Sonra orta ve uzun vadeli çözümler için çaba sarf edeceğiz. Bu söylediklerimiz 5-6 ayda olacak şey değil, zamana ihtiyacımız var.”

“Konsantrasyonu yüksek, iyi organize edilmiş, özgüveni yüksek bir takım olursak, geçen sene Manchester, Feyenoord maçlarında sergilenen futbolu bir adım öteye çıkartabilmek mümkün gözüküyor. Oyunculardan bir şey isterim, sonra gayreti görmek için beklerim. Bu kural gerek genç, gerekse tecrübeli oyuncular için geçerlidir. ”

“Elimizde sihirli değnek yok. Akıl ve bilgiyle hedefe yürüyeceğiz. Sonra oyunculardan isteyeceğiz. Hataları görüp düzelteceğiz. Belki de kısa sürede çok kuvvetli rakipleri büken takım haline gelecek bu takım. Bir makine gibi olacak.”

LENS İÇİN TEKLİF YAPILDI

“Kjaer ayrılırsa oraya başka bir stoper olacak. Yiğithan’ın ana kadroda olacağını düşünüyorum. Lens’in geçen seneki genel görüntüsü gayet iyiydi. İlk yarıda iyi performans sergiledi, ikinci yarıda daha çok ‘arkadaşlarım topu alsın, bana versin’ pozisyonundaydı. Takımın görüntüsüne uydu. Lens için teklif yapıldı, beklemedeyiz.”

Öte yandan İtalyan basını, Milan’ın Hakan Çalhanoğlu’na imzayı attırdıktan sonra gözünü Simon Kjaer’e çevirdiğini yazdı.

Bu arada kaleci Kameni bugün 18.30’da İstanbul’a gelecek.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TRANSFERİN EN HIZLISI KAYSERİSPOR

KAMENİ’DEN SONRA NABİL DİRAR DA GELDİ