in

Burak Yılmaz'a Kefilim

Ligin ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve yeni transfer Burak Yılmaz hakkında açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş’in açıklamalarının satır başları şöyle:

‘Beşiktaş taraftarıyla Burak Yılmaz kucaklaşacaktır’

“Burak Yılmaz, futbolu çok seviyor. İşini düzgün bir şekilde yapıyor. Burak gittiği her yerde başarılı oldu. Daha önce birlikte çalıştığım bir oyuncu. Haksız eleştirilere maruz kaldı. Yıpratılmasını doğru bulmuyorum. Hataları herkesin olduğu gibi onun da var. Burak’ın burada olmasından mutluluk duyuyorum. Türkiye’nin en iyi iki forveti Burak Yılmaz ve Cenk Tosun’dur. Burak Beşiktaşlı ve camiaya uygun bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Maliyet olarak alabileceğimiz en uygun oyuncuyu aldık. Beşiktaş taraftarıyla Beşiktaşlı Burak kucaklaşacaktır. Burak Yılmaz’ın da görevlerini eksiksiz yaparak takıma katkılı olması lazım. Kendi adıma kimseye kefil olmam ama Burak Yılmaz’a kefilim”

‘İkinci yarıda her maçı final gibi oynamalıyız’

“Ligin ilk yarısında basit kayıplar yaptık. Oyunumuz eleştiri konusu oldu. Ligde biraz geride kaldık. Takımdan ayrılacaklar olabilir. Takımda kalacak oyuncuların tam performansla oynaması lazım.  Hiçbir mazarete sığınmadan yüzde yüz performansla oynamamız gerekiyor. En azından ikinci yarıda en iyi oyunu oynayan takım olmalıyız. İlk yarıda anormal puan kayıpları yaşadık. İkinci yarıda her maçı final gibi oynamalıyız. Puanları toplayıp rakiplerin durumuna bakacağız.”

‘Beşiktaş’ta mutluyum’

“Bir takımda uzun süre görev yapmanın artıları ve eksileri vardır. Beşiktaş camiası beni istediği sürece gitmem. Beşiktaş’ta iyi izler bıraktığımı düşünüyorum. Beşiktaş’ta mutluyum.”

Antalya kampında yer almayan oyuncular

“Tolgay önemli bir oyuncu. Oynamadığı zaman mutsuz oluyor ve etrafa negatif enerji veriyor. Gökhan Töre yetenekli oyuncu. Oynaması gerekiyor. Onun bölgesinde birçok hazır oyuncu var. Vagner Love bizde tutmadı. Oynamadığı zaman sorun yapmadı. Sinerji alamadık. Love’un oynamadan takımda durması mali ve teknik açıdan kötü bir durum. Tolga Zengin’in mukavelesi bitiyor.”

‘Mirin çabuk ve teknik bir oyuncu’

“Mirin’i birkaç yıldır takip ediyorduk. İlk istediğimizde hem pahalıydı hem de takımı vermek istemiyordu. Bu sezon ise uygun bir ortam oluştu. Çabuk ve teknik bir oyuncu. Takıma katkı yapacaktır. Mirin’i daha üst bir seviyeye yükseltmeye çalışacağız.”

‘Defans oyuncularında çok değişim yaşadık’

“Caner’in toparlanma durumu var. Adriano kart cezalısı olduğu için ilk maçta olmayacak. Defans oyuncularında birkaç sezondur çok değişim yaşadık. Gökhan Gönül şu anda iyi çalışıyor. Oğuzhan yetenekli bir oyuncu ve bu yeteneklerini sahaya yansıtmasını bekliyoruz. Bizim için önemli bir oyuncu. Ljajic ile birlikte oynadıklarında sıkıntı ortaya çıkıyor. O nedenle birini tercih ediyorum. Oğuzhan ve Ljajic’den hücumda daha etkili olmalarını bekliyorum. Babel’den ilk yarıda istediğimiz verimi alamadık. Larin iyi durumda. Fatih kendini geliştirdi.”

Written by viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manisaspor’a Bir kez Daha Puan Silme Cezası

Gençler Antalya Kampını Galibiyetle Tamamladı