in ,

Büyük Atatürk Koşusu İçin Sembolik Çözüm Arayışları

Türkiye’nin en uzun ve kesintisiz spor organizasyonlarından olan Büyük Atatürk Koşusu için sembolik çözüm arayışları devam ediyor.

1936 yılından bu yana Büyük Önder Atatürk’ün Ankara’ya ilk gelişine rastlayan 27 Aralık günü yapılan ve bir gelenek halini alan organizasyonun bu yıl Ankara Valiliği kararınca koronavirüs dünya salgını nedeniyle yapılamayacak olması tepkilere neden olurken, yetkililer de çözüm arayışlarına başladı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ”Seymenler” tarafından karşılandığı ve Ankara’yı ilk gördüğü yer olan Dikmen Keklikpınarı’ndan başlayıp, Ankara Valiliği önünde tamamlanan koşu ile ilgili olarak akla gelen ilk çözümün bir kadın, bir erkek atlet tarafından sembolik bir koşu yapılması olduğu ifade edildi.

BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU

Büyük Atatürk Koşusu, Atatürk’ün Ankara’ya ilk gelişine rastlayan 27 Aralık günü yapılan ve bir gelenek halini almış bulunan 10.800 metrelik sokak koşusudur.

Koşu, Ankaralı Seymenlerin Büyük Önder’i karşıladığı Dikmen Keklikpınarı’ndan başlayıp, Ankara Valiliği önünde tamamlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlaç Ankaragücü’nde Saba Lobjanidze

Paintsil Özür Diledi, Mustafa Dalcı Affetti