in

Çarpıcı İddia… Hasan Kartal Gençlerbirliği’ne Başkan Oluyor

Gençlerbirliği, Süper Lig’de küme düşme hattından çıkmaya çalışırken, gündeme çok çarpıcı bir iddia geldi.

ajansspor’un haberine göre, Başkan Murat Cavcav’ın görevinden istifa ederek ayrılacak ve yerine idari işlerden sorumlu asbaşkan olarak yönetimde bulunan Şahin Kartal geçecek. Şahin Kartal’ın kimliğiyse ilginç bir durum ortaya çıkartıyor. Şahin Kartal, Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal’ın oğlu.

Gençlerbirliği’nin küme düşmesi halinde Hasan Kartal fiilen kulübün başkanlığını üstlenebilecek. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) talimatlarına göre, bir kişi aynı ligde olmaması koşuluyla, farklı kulüplere başkanlık yapabiliyor. Hasan Kartal, hali hazırda Rizespor’un yanı sıra, TFF 2. Lig ekiplerinden Etimesgut Belediyespor’un da yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyor.

Edinilen bilgilere göre Hasan Kartal, başkent kulübünün defterleri üzerinde incelemeler yapmaya başladı. Söz konusu hamle hayata geçerse, Kartal’ın uzun vadede Çaykur Rizespor’u bırakıp, Gençlerbirliği Kulübü’nün başına geçeceği öne sürülüyor.

Gençlerbirilği taraftar grubu Ultras Kardeşler de yaptıkları açıklamada, “Gençlerbirliği kimsenin babasının çiftliği veya şirketi değildir. Mevcut Başkanın kulübümüzü birilerine verme veya devretme yetkisi yoktur. Gençlerbirliği taraftarları olarak böyle bir operasyonu reddediyoruz” dedi. Taraftarlar Murat Cavcav ve yönetimini kongre kararı alarak istifa etmeye de çağırırken, karar defterlerinin de bir heyet tarafından alınarak seçime kadar muhafaza edilmesini istedi.

İLHAN CAVCAV’IN VEFATINDAN SONRA KULÜP İNİŞE GEÇTİ

40 yılı aşkın bir süre Gençlerbirliği’ni yöneten İlhan Cavcav’ın 22 Ocak 2017’de vefat etmesinden sonra yerine oğlu Murat Cavcav geçti. İlhan Cavcav’ın vefatı camiada, kulübün çizgisini koruyamayacağı endişelerine neden oldu. Nitekim kulüp 2018’de, tam 29 yıl aradan sonra, küme düştü. Gençler, bir sezon aranın ardından yeniden Süper Lig’e dönse de, bu sezon bir kez daha düşme hattına sürüklendi. Ligin bitimine 3 hafta kala 35 puanla 20. sırada bulunan Gençlerbirliği’nin ligde kalma şansı çok düşük görülüyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’nde Kongre 20 Mayıs’ta

İstanbul21 Finalinde M.City’nin Rakibi Chelsea