in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim

Çok İyi Bir Oyun Sergiledik

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, “Bir Galatasaray deplasmanında anca bu kadar mücadele edilir ve pozisyona girilir. Yeterince pozisyon bulduk ama sonlandırmada sıkıntı yaşadık. Son dakikaya kadar çok iyi bir oyun sergiledik.” dedi.

Ömer Erdoğan, İstanbul’dan puanla ayrılmayı hak ettiklerini belirterek, “Bugün sahada korkmayan, cesur oynayan, futbolu çirkinleştirmeyen, güzel bir Ankaragücü vardı. Yeterince pozisyon bulduk ama sonlandırmada sıkıntı yaşadık. Bu haftaya kadar en ciddi sıkıntılarımızdan biri pozisyona girip değerlendirememek. Bunu geliştirirsek Ankaragücü’nün daha üst sıralara tırmanacağına inanıyorum. Bana göre Emre Kılınç sahanın en iyi oyuncusuydu. Çok iyi mücadele etti. Belki de aramıza katıldıktan sonra oynadığı en iyi maçtı. Gol atmayı herkesten fazla isterdi. Çok doğru bir yere vurdu ama sonlandırmada şanssızlık yaşadı. Sahada çok iyi bir Emre vardı.” diye konuştu.

Hücum hattına rekabeti artırabilecek oyuncular almayı hedeflediklerini kaydeden Ömer Erdoğan, “Hücum bölgesi haricinde transfer düşünmüyoruz. Yapabilirsek hücum anlamında rekabeti artırabilecek oyuncular almak istiyoruz. Diğer mevkilerde oyuncularımız da alternatiflerimiz de iyi.” ifadelerini kullandı.

Ömer Erdoğan, hakem Zorbay Küçük’ün yönetimi ile ilgili olarak da şunları söyledi:
“Maçın genelinde skoru değiştirecek bir karar verdiğini düşünmüyorum. Ancak maçın içinde sinirlendiğim ve üzüldüğüm nokta, maçın son bölümünde özellikle Galatasaraylı futbolcular yerde yattığı zaman biz hücuma çıkarken oyunu durdurması. Savunmadaki stoperleri göndermişiz, savunmayı eksik yakalamışız oyunu durduruyor. Hem maç soğuyor hem de oyun başlarken Galatasaray daha doğru bir pozisyon alma şansı yakalıyor. Bu da bizim avantajımızı engelliyor. Hakem bunları daha iyi değerlendirmeli. Burada bir mücadele ve emek veriyoruz.”

Yazar viralspor

Bir yorum

Yorum yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü’nün Sadece Puanı Eksik

Çocuk Oyuncağı Değil Bu