in ,

Comolli’nin Yetkilerine Tırpan

Fenerbahçe’nin bu seneki kötü performansından sorumlu tutulan sportif direktör Damien Comolli’nin yetkilerinin kısıtlanacağı iddia edildi.

Sportif direktör Damien Comolli’nin sezon başında gerçekleştirdiği transferlerde büyük hayal kırıklığı yaşayan sarı lacivertliler, bu sefer çok daha kapsamlı bir operasyon gerçekleştiriyor. Bu sezon tam 16 transfere imza atan Fenerbahçe, yeni sezonda da köklü bir kadro değişimine hazırlanıyor.

Kiralıklar dâhil olmak üzere sözleşmesi bitecek 12 oyuncusu olan Fenerbahçe’de Skrtel’in olumsuz cevap vermesiyle yeniden masaya davet edilmesi beklenen bir isim yok. Aksine sözleşmesi süren oyunculardan bazıları da elden çıkarılacak.

Transferleri vaktinde gerçekleştirerek hem maliyetleri düşük tutmayı hem de adaptasyon sürecini çabuk atlatmayı planlayan sarı lacivertliler, dünya çapında tarama yaparken özellikle Avrupa ve Güney Amerika’ya yoğunlaşmış durumda.

Büyük bir gizlilik içinde sürdürülen transfer operasyonun en dikkat çekici yanı ise Sportif Direktör Damien Comolli’nin ekibinin dışarıda bırakılmış olması.

Yönetim, geleceği henüz belli olmayan Comolli’nin değil, aralık ayında kurulan yeni scout ekibinin verileri doğrultusunda hareket ediyor. Ekip, takip edilen oyuncularla ilgili hazırladığı dosyaları, oluşturulan veri tabanına yüklüyor. Bu bilgiler teknik direktör Ersun Yanal tarafından değerlendiriliyor.

Yanal’ın taleplerine göre temaslar şekilleniyor. Comolli ancak bu süreçte devreye giriyor. Fransız, yönetici Selahattin Baki’yle birlikte, eline verilen listedeki isimler için görüşmeleri gerçekleştiriyor.

İlk icraatı Miha Zajc olan yeni ekip yoğun bir şekilde çalışırken, Comolli harekete geçmek için, Yanal’ı bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Barcelona ve Liverpool Güle Oynaya Çeyrek Finalde

Diagne Yeniden Trezeguet’yle Aynı Formada Buluşacak