in

DAUM'DAN MİLLİ TAKIM İÇİN REÇETE

Türkiye’de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor’u çalıştıran ünlü Alman teknik adam Christoph Daum, A Milli Takım’da bir birliktelik sorunu olduğuna dikkat çekti ve dört yıllık bir plana ihtiyacı olduğunu ileri sürdü.

2002’de Güney Kore ve Japonya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda 3. olduktan sonra dünyanın en büyük futbol organizasyonunda bir kez daha yer almayı başaramayan A Milli Takım’da neyin yanlış gittiği ile ilgili olarak Daum, “Türkiye’nin 2022 Dünya Kupası’na odaklanan dört yıllık bir plana ihtiyacı var. Türkiye bu turnuvada oynayacak potansiyele sahip ama sabırlı olmalılar. Bu problemler kısa sürede çözülmez.” dedi.

Gurbetçiler ile yerel oyuncuların kaynaşamadığına dikkat çeken Daum, sözlerini “Türkiye Milli Takımı’nda üç grup oyuncu var. Birinci grup, Türkiye’de büyüyen ve futbol eğitimini orada alanlar. İkinci grup Avrupa’da büyüyüp genç yaşta Türkiye’ye gidenler. Onlar genelde arada kalmışlar oluyorlar. Üçüncü grup ise Avrupa’da büyüyüp, futbol eğitimini Avrupa’da alanlar. Bugüne dek kimse bu üç grup arasında bir birliktelik oluşturmayı başaramadı. Takım futbolu birlikte oynamıyor, yan yana oynuyor.” diyerek bitirdi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GİDİŞAT BU SONUCU GÖSTERİYORDU

STATLARDA SİGARA YASAĞINDAN İLK CEZAYI DA O ALMIŞ