in

BeğendimBeğendim

Devam Ederlerse Farklı Yöntemlerin Olacağını Bilmelerini İsterim

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca, “Eğer bu böyle devam ederse tarihinde görmemiş büyük tepkilerle karşılaşacaklarını bilmelerini isterim. Kimseye yapılmasını istemiyoruz. Ama baktık ki yetkililer ve karar mercileri eğer bu tavırlarına devam ederlerse farklı yöntemlerin olacağını bilmelerini isterim. Bu oyunun hakkı bu sonuç değildi. ” dedi.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’a verdiği destekten dolayı teşekkür eden Faruk Koca, “Oyuncuları ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Bu oyunun hakkı bu sonuç değildi. Maalesef eğer futbolun geleceğini düşünüyorsak önce federasyon yetkilileri, kulüp başkanları, futbolun paydaşları, hakemler tekrar meseleyi ve şapkayı önlerine koyup tekrar düşünmeleri lazım. Bugün çok ağır ifadeler kullanabilirim. Ama kullanmayacağım sabrediyorum. Ben vicdan sahibi gerçekten futbolun geleceğini düşünen kamuoyuyla futbol adamlarına bu maçın değerlendirmesini bırakıyorum. Biz bunu hak etmedik. Hak ettiğimiz tek şey oyuncularımın, teknik heyetin tebrik edilmesi. Biz hakemlere, bu futbolu yanlış yönlendiren paydaşlarına rağmen bu ligin en iyi oynayan takımlarından biriyiz ve en iyi yerde olacağımızı belirtmek isterim. Sadece bu maçın değerlendirmesini gerçekten futbolun geleceğini düşünen, bu iş için acı çeken kamuoyuna ve yöneticilere bırakmak istiyorum.” diye konuştu.

Koca sözlerini “Ankaragücü, geçen hafta Adana Demirspor’un uğradığı mağduriyete uğradı. Eğer bu böyle devam ederse tarihinde görmemiş büyük tepkilerle karşılaşacaklarını bilmelerini isterim. Kimseye yapılmasını istemiyoruz. Ama baktık ki yetkililer ve karar mercileri eğer bu tavırlarına devam ederlerse farklı yöntemlerin olacağını bilmelerini isterim.” ifadeleriyle tamamladı.

Yazar viralspor

Bir yorum

Yorum yapın
  1. Buradan Başkanımıza ve tüm camiamıza bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ankaragücü 2020-2021 sezonunda S.Kitsiu, M.Pazdan, T.Pinto, E.Çekici , J.Paintsil, Saba Lobhanidze gibi mevkilerinde bugünkülerden daha iyi olan bir takımla çok güzel oynadığı maçlardan puan alamadığı için küme düşmüştü. Güzel mücadele ederek oynadığımız maçları kaybediyor. Birçok maçta haksızlığa uğruyorduk ve sesimizi kimse duymuyordu. Bugün yine öyle bir durumdayız. Korkarım kaybede kaybede kötü de oynamaya başlayacağız. Küme düştüğümüzde oyuncularımız kapışılacak, Ankaragücü Asansör takım olacak. Demem odur ki sesimizi duyurmak zorundayız, sesimiz duyulmadığı için Ankaragücü taraftarı agresifleşiyor. Sabrı taşıyor, birçok kişi maçlara gelmekten takımı izlemekten çekiliyor. Bu yüzden bu şehrin çocukları başka takımlara sempati duyuyor. İstediğiniz kadar iyi oynayın maalesef maçlar sadece sahada kazanılmıyor. Bir şeyler yapmak gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Küçük Balık mı?

Skandal Hakem Tanıdık Çıktı