in

BeğenmedimBeğenmedim

Eksik Bölgelerimiz Ortaya Çıktı

Ankaragücü Teknik Direktörü Fuat Çapa, ”Eksik bölgelerimiz net bir şekilde ortaya çıktı.” dedi.

Çapa, ”Karşılaşmaya gayet iyi başladık. İlk 10-15 dakikadan sonra biraz daha uzun top oynamaya başladık ve bu bizim istediğimiz değildi. Buna rağmen 65 dakikalık kısımda 3-4 net pozisyon bulduk, onların da bir topu direkten döndü. Golü bulduktan sonra 2-0’ı buluruz dedik, buna yönelik hamleler de yaptık. Sonuç olarak gerçekten üzücü. Yeni gelen arkadaşlarımızı da bugün görme fırsatımız oldu. Onların neler katacağını net bir şekilde gördük. Bizim de eksik bölgelerimiz net bir şekilde ortaya çıktı. Günümüz futbolunda orta sahada hakim olamazsanız kazanmanız çok zor. Defansınıza çok yük biniyor. Orta saha oynamayan oyuncularla oynadık. Yönetimimiz zaten gerekli çalışmaları yapıyor.” diye konuştu.

Erzurumspor’un yaptığı hamlelerin daha verimli çıktığını belirten Çapa, ”Maalesef rakibin yapmış olduğu hamleler daha verimli çıktı. Oltan’ın ceza sahası içinde yan toplarda etkili olduğunu söyledik ama saha içinde uygulayamadık. Rakip alışık olduğu ilk 11’le sahaya çıktı ve bunun avantajını yaşadı.

Taraftarın beklentisinin farkında olduklarını ifade eden Çapa, şunları söyledi:

“Haftaya bay geçeceğiz. Takıma yeni geleceklerle birlikte daha iyi bir görüntümüz olacak. Kimse endişe etmesin net ve açık söylüyorum biz bu sezon herkesin beklentisinin üzerinde bir yerde ligi bitireceğiz. Doğru oynayarak bitireceğiz. Bugünkü oyun bizim oyunumuz değil. Geçtiğimiz sezon Ankaragücü’nün oynadığı oyun da bizim istediğimiz oyun değil.Uzun yıllar sonra oyunu böyle oynamaya çalışan bir futbolcu grubu var. Kimse endişe etmesin.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Yenilgiyle Başladı

Gençlerbirliği Antalya’dan Boynu Bükük Ayrıldı