in

Eren Derdiyok: A Milli Takım’dan Teklif Gelmedi, İsviçre’yi Seçtim

İsviçre Milli Takımı’nın 60 kez formasını giyen Ankaragücü’nün golcü oyuncusu Eren Derdiyok, Türkiye A Milli Futbol Takımı’ndan teklif gelmediği için tercihini bu yönde kullandığını söyledi.

TFF 1. Lig’de Ankaragücü ile şampiyonluk hedefleyen Eren Derdiyok, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı tercih etmediği için o dönem eleştirildiğini belirterek, “Ümit Milli Takım seçmeleri için Türkiye’den bizlere yazı geldi. Seçmelere en az 20-30 oyuncu çağrıldı ve aralarından sadece 1-2 kişi seçeceklerdi. Ben de o dönem İsviçre Ümit Milli Takımı’nda 5 maçta 9 gol atmış, kendimi ispatlamışım. Tabii doğal olarak seçmeye gitmedim. A Milli Takım seviyesinde ise sadece İsviçre Milli Takımı’ndan teklif vardı. 2008 yılında ilk kez İsviçre A Milli Takımı’nın formasını giydim. Tercih şansım olsaydı Türk Milli Takımı için oynamak isterdim.” dedi.

Eren Derdiyok, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2008), A Milli Takım’ın İsviçre’yi 2-1 yendiği maçtaki hislerini, “EURO 2008’de Türkiye’ye karşı oynamak çok farklı bir duyguydu. Turnuvanın en genç oyuncusuydum. Birinci santrforumuz ilk maçta sakatlanınca, Türkiye karşısında ilk 11’de oynadım. Ev sahibi olmamıza rağmen statta Türk taraftarlar daha çoktu. Son dakikada Arda Turan gol atmış ve Türkiye kazanmıştı. Üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim. Almanya’da veya başka ülkelerde, yaşadığı ülkenin milli formasını giyen Türk oyuncular var. Ben gurur duyuyorum. Mesut Özil, Almanya’yla Dünya Kupası aldı. Bizden biri bunu başardı. Bu güzel bir şey.” şeklinde dile getirdi.

Türkiye’de yabancı futbolcu sevdası olduğunu dile getiren Eren Derdiyok, ”Ligimizde yabancı futbolcu sevdası var. Taraftarlar özellikle yabancı santrforlara gösterdiği toleransı yerli oyunculara göstermiyor. Biz bir gol kaçırıyoruz 5 hafta konuşuluyoruz. Yabancı santrfor 5 pozisyonda bir gol atıyor, bulutların üstüne çıkarılıyor. ” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

A Milliler Katar Yolunda Ümitleri Taze Tuttu

Bandırmaspor Anonsla Taraftarını Ankaragücü Maçına Çağırıyor