in

Faruk Koca: Ankaragücü, Camiasıyla Taraftarıyla Büyük Bir Kulüptür

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, ”Ankaragücü, camiasıyla, taraftarıyla büyük bir kulüptür. takımımız bir ivme yakaladı. Bu tür oyunlarda bu ivmenin uzun süreli olması çok önemlidir. Uzun süreli olmasının en önemli itici gücünün taraftarı ve camiası olduğunu biliyoruz.” dedi.

Başkan Faruk Koca, sarı lacivertli kulübün YouTube kanalına yaptığı açıklamada, taraftarın desteğinin futbolcular üzerinde her zaman pozitif etki yaptığını bildiklerini dile getirerek, ”Camiamızın Soma maçında takımımızı yalnız bırakmayacağını ve 12 güç olarak desteklerinin devam edeceğini düşünerek böyle bir konuşma yapma ihtiyacı hissettik. Çünkü yarınki maç hafta içi olacağı için, maalesef mesai saati, saat 13.0”e denk geldiği için takımın ilgisiz kalmamasını önemsiyoruz. Bu anlamda camiamızdan şartlarını zorlayarak kulübe destek olmalarını özellikle rica ediyorum. Her zaman futbol camiası ie anlamlıdır, taraftarıyla anlamlıdır. Taraftarın desteğinin futbolcular üzerinde her zaman pozitif etki yaptığını bilmekteyiz. Bu anlamda Ankaragücü’nün fedakar taraftarının futbolcuların beklediği ilgiyi göstereceğine inanıyoruz. Onların destekleriyle inşallah daha iyi yerlere geleceğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Faruk Koca, şunları söyledi:

”Ankaragücü Kulübü taraftarıyla camiasıyla büyük bir kulüp. Genel kamuoyu, futbol kamuoyu Ankaragücü ile ilgili bir konu konuşulduğunda her zaman kulübün taraftarının, camiasının ilgisinden bahseder. Başkan olduğumdan beri bu tür gelen ilgiyi her zaman yakinen izledim ve bu da bizi memnun ediyor. Bizim de, yönetimdeki bütün arkadaşlar Ankaragücü camiasının ve onun dinamiklerinin bilincindedir. Maalesef Covid hastalığı yaklaşık 1,5 yıldır statta bu camiayla takımının, kulübünün, yönetiminin, futbolcusunun bütünleşmesinde önemli bir engel oluşturuyor. Ama Ankaragücü’nün cefakar, vefakar taraftarı zor günlerde her zaman var olmuştur. Biz geçen zor süreçte hem kupada hem de ligde taraftarımızın pandemi olmadan ki, bunun ortalaması 12-15 bin rakamıdır. Bu rakamlara tekrar ulaşması için elinden geleni yapacağına inanıyoruz. Böyle bir beklentimizin olduğunu taraftarımıza, camiamıza ilan ediyoruz. Takımımız bir ivme yakaladı. Bu tür oyunlarda bu ivmenin uzun süreli olması çok önemlidir. Uzun süreli olmasının en önemli itici gücünün taraftarı ve camiası olduğunu biliyoruz. İnşallah Soma maçıyla ilk kupa maçımızda taraftarımızı stada bekliyoruz. Ondan sonraki maçlarda da inşallah ilginin devam edeceğini bekliyoruz. taraftar, yönetim, teknik heyet, futbolcu üzerine düşeni yaptığında başarı kaçınılmazdır. Herkes üzerine düşen sorumluluk konusunda ödün vermemesini rica ediyorum. Hedefe bu inançla, bu azimle ulaşacağımıza inanıyoruz. Soma maçına mümkün olduğunca müsait olan bu coşkuyu bizimle yaşamak için taraftarımızı stada bekliyorum.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İtalya’da Gündem Ebrar Karakurt

MHK’nın Yeni Başkanı Belli Oluyor