in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim GüldümGüldüm

Faruk Koca’dan Önemli Yasak Açıklaması

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, son günlerde tartışmalara neden olacak transfer yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışmalarına nokta koyacak bir açıklama yaptı.

Koca, “Transfer yasağıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu konuyla ilgili anlaştığımız bazı futbolcular var. İnşallah tamamıyla anlaştıktan sonra transfer dönemi bitmeden bu süreci bitirip bir ya da iki oyuncu almak istiyoruz. Tabi bu bizim niyetimiz, bir de muhataplarımızın bizimle anlaşması lazım. Onlardan da özveri bekliyoruz. Biz kimsenin hakkını yemeyiz. Buradan ekmek yemiş futbolcuların da Ankaragücü camiasına vefa borcu olduklarını düşünüyorum.” dedi.

Faruk Koca’nın bu açıklamasıyla Ankaragücü’nde yasağın kaldırılmaması yönünde karar alındığı iddiaları da bizzat başkan tarafından yalanlanmış oldu.

Başkan Koca’nın açıklamalarında öne çıkan diğer konular şöyle:

-Ahmet Çalık’ın hatırasını yaşatmak için sosyal medyadan kampanya başlattığımız  kampanyaya Süper Lig ve 1. Lig’deki hemen hemen her kulübün desteğini gördük. Cuma günü karnelerden önce Ahmet’in hatırası için çocuklara çikolata dağıtacağız. Böylece Ahmet unutulmayacak ve ona dualar edilecek.

-Kadınlara ve lise ile üniversite öğrencilerine ev sahibi olduğumuz maçların biletleri ücretsiz olacak. Bu uygulamayı sadece Denizlispor ve İstanbulspor maçlarında yapmayı planlıyorduk. Bir müjde vermek istiyorum, sezon sonuna kadar kadınlar ve lise ile üniversite öğrencilerini Ankara’daki maçlarımıza ücretsiz davet ediyorum. Ankaragücü’nün 12. itici gücü olan taraftarımızı, eksik oyuncularımızın olduğu bu dönemde takımımızı coşkuyla desteklemeye çağırıyorum. 90 dakika takıma destek de bulunun. Sonuç ne olursa olsun eleştirileri özellikle 90 dakika sonrasını erteleyin. Teknik heyet ve futbolcular sahada mücadele ederken onları demoralize etmeyelim. Ankaragücü’nün iyi giden formuna gölge düşürmeyelim. Taraftar gereğini yapsın biz de gereğini yapıyoruz.

-İnşallah galibiyet serimiz devam eder. İkinci yarı başlarken 3-4 oyuncumuzun rahatsızlanması ve sakatlanmasıyla eksik kaldık. Denizlispor maçı bizim için çok kritik. Bu maçtan sonra 15 gün araya gireceğiz, bay haftamızdan dolayı. Bu arayı da 1 haftalık Antalya’da kampıyla değerlendireceğiz. Eksiklerimizin Denizlispor maçına yetişmesi zor gözüküyor. İyi giden başlangıcımızı Denizlispor maçıyla devam ettirmeliyiz. Arada da eksiklerimiz dönecektir. Esas lig şimdi başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trabzonspor’a Kimse ‘Buyurun Şampiyonsunuz Demeyecek’

Borcu Yapan Başkan Ceketini Alıp Gidemeyecek