in ,

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Fatih Mert: 1400-1500 Futbolcu İzlendi

Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, ara transferde karar vermeden önce 1400-1500 futbolcu izlediklerini söyledi.

Fatih Mert’in açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle:

-Kasımpaşa, BtcTurk Yeni Malatyaspor ve Fenerbahçe maçlarından 7 puan almak çok önemliydi. Ligde kalma iddiamızı sürdürmemiz için çok çok önemliydi. Tabii ki Fenerbahçe maçının ayrı bir önemi var. BtcTurk Yeni Malatyaspor maçından önce futbolcularımızla yaptığımız konuşmada soyunma odasında futbolcularımıza söyledim; bundan sonra bizim için hiçbir maç fark etmiyor, hepsinden 3 puan almamız lazım. Bizim ligde kalabilmemiz için 37-38 puana çıkmamız gerekiyor. Onun için de bizim en aşağı 8 maçı galip bitirmemiz gerekiyor. Bizim için rakip ve durumu fark etmiyor. Mecburuz, çıktığımız bütün maçlardan alabildiğimiz maksimum puanları almak zorundayız. Fenerbahçe maçı da böyle bir maçtı.

-Yeni transferlerle ilgili kurduğumuz ekip yasak kalkmadan 10 gün önce çalışmaya başladı. Tahminim 1400-1500 futbolcu üzerinden inceleme yapıldı. Sonra bunlar 300’lü rakamlara düştü, 150-160’ını beraber seyrettik bir heyetle. Burada açık bir yönetim sistemi sergiliyorum. Bunun MKE Ankaragücü’ne çok faydası olacağını düşünüyorum. Bu işte güvendiğimiz kişilerle beraber 7-8 kişilik heyet bunu seyrede seyrede azalta azalta geldi. Bu işin ekonomisi de var, lisans kriterleri var. Buna göre değerlendirmeler yapıldı.Şans mı bilerek mi yapıldı, bilerek yapıldığı kısmının fazla olduğunu düşünüyorum. Gelen insanların uyumlu olması da şansımız. Hepsi birbirinden pozitif insanları transfer etmişiz, onu gördüm onun mutluluğunu yaşıyorum.

TAKIMLA BİRLİKTE KAMPTAYIZ

-Ligde ilk 6-7 takım şampiyon olabilir, son 7-8 küme düşme potansiyelinde, bizim gibi son 3-4 takımın biraz daha puanları düşük olduğu için bu biraz daha fazla hissediliyor. Buradan kurtulmak için mücadele edeceğiz, ediyoruz. Onun için bütün maçlara 3 puan parolasıyla hazırlanıyoruz. Cumartesi, pazar günü sabah 09.30’da biz buradaydık, futbolcular da buradaydı. Buraya kadar getirdik, hayal olan bir şeyi gerçekleştirdik. Bu kadar 38 dosyayı çözüp transferi açabilmek gerçekten çok büyük bir hayaldi bu hayal gerçekleşti. Bundan sonra da bırakmak istemiyoruz. Onun için de işi çok sıkı tutuyoruz, yönetici arkadaşlarımızla sürekli buradayız. Futbolcularla beraber kampa girmiş gibi antrenmanlarında, yemeklerinde hep beraberiz, kalan haftalarda da böyle devam edecek. Biz MKE Ankaragücü’nün derdindeyiz, bu takımı kurtarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız, alt sıralardan biz kurtuluruz diye ümit ediyorum.

ÇOK FAZLA AF TALEBİ GELİYOR

-Kulübün 942 delegesi var. Bunun haricinde de silinmiş delegeler var. Biz bunları inceliyoruz. Silinenlerden bize çok ciddi oranda af talebi geliyor, silinenlerden affedilebilecekler var mı, hukuk dışında hiçbir işlem yapamayız. İçerideki 942 delegenin durumunu da inceliyoruz, bunlar aidatlarını ödemişler mi, kriterleri uygun mu? MKE Ankaragücü delegesi olarak devam edebilecekler mi. Eğer ki bir af getirebilirsek benden çok istek var, onu yerine getirmek istiyorum. İçlerinde gerçek Ankaragüçlü olduğunu bildiğim insanlar var, onları hukuki olarak affedebilirsek affetmek istiyoruz ama mümkün değilse de daha sonra delege yapabiliriz.

DELEGE OLMANIN KRİTERİNİ BELİRLEYECEĞİZ

-MKE Ankaragücü taraftarın kulübüdür. Taraftar işin içerisinde olmak istediği, delege olmak istediği için tüzük değişikliğiyle bunun önünü açtık. Delege olmanın limiti, kriterlerini belirleyeceğiz. Taraftarların sevdiği, gönül verdiği kulübün delegesi olması kadar normal bir şey yok. Bunun gerçekleşmesi için de elimden geleni yapacağım. Nitelikli delegelik de arayacağız, bunlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz.

DİVAN KURULU OLUŞTURULACAK

-Kulüpte yalnız kalmamak için bir divan oluşturmayı düşünüyoruz. Bir divan heyeti, akil insanlar, Ankara’nın sözü geçen insanlarından değer katacak, akademisyen, avukat, gazeteci, emniyet mensubu olabilir üst heyet gibi yönetimle de koordineli olabilecek şekilde, yönetim zora düştüğünde bir daha çaresiz kalmaması için bir heyet olsun istiyoruz. Haziran ayındaki kongrede böyle bir heyet de hayata geçirilebilir diye düşünüyoruz.

GENÇLERBİRLİĞİ DOST KULÜBÜMÜZ

-Gençlerbirliği bizim şehrimizin takımı, dost kulübümüz, biz de Gençlerbirliği’nin sürekli Süper Lig’de olmasını MKE Ankaragücü olarak isteriz. Sonuçta rakibiz onların da puana ihtiyacı var bizim de puana ihtiyacımız var. Zorlu bir periyot, Gençlerbirliği, Sivasspor, Beşiktaş, arka arkaya maçlar. Bizim maksimum puanları almamız gerekiyor, bunun için de elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz. Gençlerbirliği’yle maçımız zaten centilmence geçer, o yönden şüphem endişem yok, yıllardır böyle olmuştur. Sahada rekabet edilecek bir maç olur. Kazanan dostluk olur her zamanki gibi. Bizim birimizin kazanmasıyla dostluğumuza leke gelmez ama bizim MKE Ankaragücü olarak 3 puana daha çok ihtiyacımız var. Mutlak 3 puan parolasıyla çıkacağız.

ALİ KOÇ TEBRİK ETTİ

-Bütün kulüplerle dost olmak istiyoruz. Bu spor sonuçta, futbol oynanıyor burada. Sağ olsun Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç da son maçın ardından giderken bizi tebrik etti. Biz de mağlup olduğumuz yerlerde gittik insanları tebrik ettik. Galip geldiğimiz yerlerde de sevindik, bu hafta da inşallah galip geliriz diye ümit ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İki Penaltıdan Yararlanamayan Gaziantep Kazanmayı Bildi

Beşiktaş, Futbolu Denizli’ye Emanet Ediyor