in

FATİH TERİM MİLLİ TAKIMDAN AYRILDI

Fatih Terim milli takımdan ayrıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent’teki tesislerinde bir araya geldi ve Milli Takım’ı bıraktı.

Terim’in federasyon ile anlaşarak milli takımı bıraktığı öğrenildi.

TFF’DEN AÇIKLAMA

Bir süredir kamuoyunda ve medyada gündem haline getirilmeye çalışılan birtakım futbol dışı konular, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu yönetimini yıpratma amacı taşıyan bir hal almıştır.

Bir araya gelen taraflar, sürecin bundan sonraki kısmında yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağına kanaat getirmiştir.

Gerek Türkiye’de gerek dünyada başarıları ile kendini kanıtlamış ve Türk futboluna büyük hizmetler vermiş olan değerli hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar dileriz.

ÜÇÜNCÜ DÖNEMİYDİ

Daha önce 1993-96 ve 2005-09 yılları arasında Milli Takımı çalıştıran Fatih Terim, 2013 yılında üçüncü kez ay yıldızlılarda teknik direktörlük serüvenine başlamıştı.

Üçüncü Terim döneminde Türkiye Milli Takımı çıktığı 23 resmi maçta 12 galibiyet ve 5 beraberlik elde ederken 6 kez mağlup oldu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KJAER AVUSTURYA'YA GÖTÜRÜLMEDİ

TERİM'İN KOLTUĞU İÇİN ÜÇ İSİM ÖN PLANA ÇIKTI