in

GALATARASARAY’IN RAKİBİ ÖSTERSUNDS

UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray’ın rakibi belli oldu.

Sarı kırmızılılar, 2. ön eleme turunda İsveç’in Östersunds takımı ile eşleşti.

İlk maç 13 Temmuz’da İsveç’te oynanacak.

ÖSTERSUNDS’U TANIYALIM

Süper Lig’de sezonu 4. sırada tamamlayarak Avrupa Ligi’ne ön elemelerden katılma hakkı kazanan Galatasaray’ın rakibi Östersunds, tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında mücadele edecek.
Geçen sezon ilk defa yükseldiği İsveç 1. Ligi’ni 8. sırada bitiren Östersunds, İsveç Kupası finalinde Norrköping’i 4-1 yenerek Avrupa Ligi’ne katılma hakkını elde etti.
Bu sezon 12 haftanın geride kaldığı İsveç 1. Ligi’nde topladığı 21 puan ile lider Malmö’nün 6 puan arkasında 3. sırada yer alan Östersunds, 1996’da kuruldu.

Transfermarkt’ın verilerine göre, Östersunds 7 milyon avro piyasa değerine sahip. Yaş ortalaması 25,7 olan İsveç temsilcisi, maçlarını 8 bin 500 kişilik Jamtkraft Arena’da oynuyor.
2010’da 4. lige kadar düştükten sonra iki sezonda 2. lige yükselen Östersunds, üç sezon sonunda da tarihinde ilk kez İsveç 1. Ligi’ne çıktı.
Teknik direktörlüğünü, 2011’den bu yana İngiliz Graham Potter’ın yaptığı Östersunds’un kadrosunda, bu sezon ligde 5 gol atan İngiliz orta saha oyuncusu Jamie Hopcutt ve 3 gol, 5 asist üreten İran asıllı İsveçli milli futbolcu Saman Ghoddos dikkati çekiyor.

KURALAR ÇEKİLDİ

UEFA Avrupa Ligi’nde 1. ve 2. ön eleme turu kuraları çekildi.
İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen kura çekiminde, 1. ön eleme turunda 100, 2. ön eleme turunda ise 16 takım yer aldı. Organizasyonda, ilk eleme turundaki 50 eşleşmeden gelecek takımlarla toplam 66 ekibin katılacağı 2. ön eleme turu kura çekimi de yapıldı.

Turnuvaya 2. ön eleme turundan başlayacak Galatasaray, İsveç’in Östersunds takımıyla karşılaşacak.

Ligde 1. eleme turu maçları 29 Haziran ve 6 Temmuz, 2. ön eleme turu karşılaşmaları ise 13 ve 20 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

Kura çekimi sonunda eşleşmeler şöyle oluştu:

Partizani (Arnavutluk)/Botev (Bulgaristan) – Beitar (İsrail)/Vasas (Macaristan)
Zeljeznicar (Bosna Hersek)/Zeta (Karadağ) – AIK (İsveç)/Klaksvik (Faroe Adaları)
Haugesund (Norveç)/Coleraine (Kuzey İrlanda) – Lech Poznan (Polonya)/Pelister (Makedonya)
Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Zaria Balti (Moldova)/Saraybosna (Bosna Hersek)
AEK Larnaka (Kıbrıs Rum Kesimi)/Lincoln (Cebelitarık) – Levadia Tallinn (Estonya)/Cork City (İrlanda)
Brondby (Danimarka) – Vaasa (Finlandiya)/Olimpija (Slovenya)
Rabotnicki (Makedonya)/Tre Penne (San Marino) – Dinamo Minsk (Belarus)/Runavik (Faroe Adaları)
Kairat (Kazakistan)/Atlantas (Litvanya) – Skenderbeu (Arnavutluk)/Sant Julia (Andorra)
Norrköping (İsveç)/Priştine (Kosova) – Saint Johnstone (İskoçya)/Trakai (Litvanya)
Slovan Bratislava (Slovakya)/Pyunik (Ermenistan) – Lyngby (Danimarka)/Bangor City (Galler)
Panionios (Yunanistan) – Shirak (Ermenistan)/Gorica (Slovenya)
Hajduk Split (Hırvatistan) – Levski Sofya (Bulgaristan)/ Sutjeska (Karadağ)
Stjarnan (İzlanda)/Shamrock Rovers (İrlanda) – Mlada Boleslav (Çekya)
Zira (Azerbaycan)/Differdange (Lüksemburg) – Astra (Romanya)
Nomme Kalju (Estonya)/B36 Torshavn (Faroe Adaları) – Videoton (Macaristan)/Balzan (Malta)
Maccabi Tel-Aviv (İsrail)/Tiran (Arnavutluk) – Seinajoki (Finlandiya)/Reykjavik (İzlanda)
Chikhura Sachkhere (Gürcistan)/Altach (Avusturya) – Dinamo Brest (Belarus)
Aberdeen (İskoçya) – Ordabasy (Kazakistan)/Siroki Brijeg (Bosna Hersek)
Valletta (Malta)/Folgore (San Marino) – Utrecht (Hollanda)
Östersunds (İsveç) – Galatasaray (Türkiye)
Ferencvaros (Macaristan)/Jelgava (Letonya) – Midtjylland (Danimarka)/Derry City (İrlanda)
Vojvodina (Sırbistan)/Ruzomberok (Slovakya) – Brann (Norveç)
Mladost Lucani (Sırbistan)/İnter Bakü (Azerbaycan) – Fola (Lüksemburg)/Milsami (Moldova)
Sturm Graz (Avusturya) – Mladost Podgorica (Karadağ)/Gandzasar-Kapan (Ermenistan)
Crusaders (Kuzey İrlanda)/Liepaja (Letonya) – Shakhtyor (Belarus)/Suduva (Litvanya)
Bala Town (Galler)/Vaduz (Liechtenstein) – Odd (Norveç)/Ballymena United (Kuzey İrlanda)
Dacia (Moldova)/Shkendija (Makedonya) – Connah’s Quay Nomads (Galler)/Helsinki (Finlandiya)
Gebele (Azerbaycan) – Jagiellonia (Polonya)/Dinamo Batum (Gürcistan)
Ventspils (Letonya)/Valur (İzlanda) – Domzale (Slovenya)/Flora Tallinn (Estonya)
Trencin (Slovakya)/Torpeo (Gürcistan) – Bnei Yehuda (İsrail)
Glasgow Rangers (İskoçya)/Progres (Lüksemburg) – AEL Limassol (Kıbrıs Rum Kesimi)/Saint Joseph’s (Cebelitarık)
Irtysh (Kazakistan)/Dunav (Bulgaristan) – Kızılyıldız (Sırbistan)/Floriana (Malta)
Santa Coloma (Andorra)/Osijek (Hırvatistan) – Luzern (İsviçre)

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MİMARLAR ODASI’NDAN 19 MAYIS’IN YIKIMINA İTİRAZ

ANKARAGÜCÜ GOLCÜSÜNÜ BULDU