in

GALATASARAY TRANSFERİ 3 OYUNCU DAHA ALARAK TAMAMLADI

Galatasaray’ın yeni transferleri Iasmin Latovlevici, Jason Denayer ve Cedric Carrasso için imza töreni düzenlendi.

Türk Telekom Stadı’nda düzenlenen ve Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in de katıldığı törende, Kardemir Karabükspor’dan alınan Latovlevici ile 1+1, Manchester City’den kiralanan Denayer ve bonservisi elinde olan Carrasso ile de birer yıllık sözleşme imzalandı.

Dursun Özbek, törende yaptığı konuşmada, “Takımıza yeni katılan sporculara başarılar diliyorum. Galatasaray’a büyük fayda katacakları konusunda en ufak bir şüphemiz yok. Taraftarlarımız, yeni sezonda Galatasaray’ı daha kuvvetli ve şampiyonluğun en büyük adayı olarak izleme fırsatı bulacaklardır” diye konuştu.

YABANCI SINIRLAMASINI KONUŞMANIN ANLAMI YOK

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Süper Lig’de mücadele eden takımların kadrolarında bulunan yabancı futbolcu sayısının aşağı yukarı aynı olduğunu belirterek, “Durum böyleyken, kalkıp yabancı sınırlamasını konuşmanın çok fazla anlamı yok.” dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı da olan Özbek, son dönemde yaşanan yabancı futbolcu sayısı konusundaki tartışmalarla ilgili bir soru üzerine, “Yabancı futbolcu mevcudiyeti Süper Lig’deki takımların yüzde 100’ünde aşağı yukarı aynı. Bu sadece Galatasaray’a ya da başka bir takıma özel sorun veya konu değil. Benim 14 yabancım varsa, diğer bir takımın da aşağı yukarı o kadar vardır. Ligdeki durum böyleyken, kalkıp yabancı sınırlamasını konuşmanın çok fazla anlamı yok” diye konuştu.

Yabancı oyuncu sayısının ülke gündemine bir şekilde geldiğini aktaran Özbek, şöyle devam etti:

“Yasakçı zihniyetin hiçbir fayda sağlamadığı, aslında daha da geri götürdüğünü herkes biliyor. Kulüpler, Avrupa’daki şampiyonalarda rekabet etme durumundadır. Dolayısıyla hiçbir zaman orada uygulanan kurallardan geride durmak mümkün olmaz. Rakiplerimiz hangi şartlarla dünyadaki futbolcu stokundan oyuncu alabiliyorsa, bizim de alabilmemiz lazım. Kaynağı sınırlamanın hiçbir kulübe fayda getireceğini düşünmüyorum. Futbol uluslararası bir olay. Avrupa ve dünya şampiyonaları yapıldığına göre bu globalleşme içerisinde ayrımcı olmak bence çok doğru değil. Ayrıca gelen yabancıların, ülke futboluna katkı verdiği de bir gerçek. Bu böyle olmasaydı belki, ‘Türkiye’de sadece Türk futbolcu oynar’ gibi bir anlayışa giderdik. Onun için bu gündemin çok gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FIFA'DAN KARŞIYAKA'YA PUAN SİLME CEZASI

TRABZONSPOR VOLKAN ŞEN'İ TRANSFER ETTİ