in

Galatasaray Türkiye’de Futbolun Kıblesidir

Galatasaray forma göğüs sponsorluğu için Sixt firmasıyla 2 yıllık sözleşme imzalarken, imza töreninde konuşan Mustafa Cengiz, ”. Galatasaray, Türkiye’de futbolun kıblesidir.” dedi.

Mustafa Cengiz’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Transfer hiçbir zaman bitmez. 4 Ekim’e kadar süremiz var. Dinamik bir süreç. Biz limitlerimiz içerisinde, kurallara ve yasalara uygun olarak Galatasaray’ın çıkarlarına uygun şekilde her türlü transferi yaparız. Önceliğimiz Galatasaray’ın çıkarları. Hem sportif, hem de mali olarak.”

“KURALLARA UYMAK ZORUNDAYIZ”

“Siz bir kural koyuyorsunuz, kafanıza göre değiştiremezsiniz. Kırmızı veya yeşil ışığın daha kısa veya uzun yanmasını isteyebilirsiniz ama orada bir limit var. ‘Ben buna uymam, aşarım. Cezayı da ödemem’ diyemezsiniz. Bunu Fenerbahçe için söylemiyorum. Biz kurallara uymak zorundayız. Kurallara uymazsanız anarşi olur. Futbolculara milyon eurolar ödeyecek halim yok. Ben de limitin tamamını harcayamam. Gelecek yıl da bizim aynı duruma düşeceğimizi söylüyorlar. Doğrudur, düşebiliriz ama biz cezamız neyse onu çekeriz. Biz o kadar ceza yedik, ağzımızı açmadık. Aziz Yıldırım’dan sonra en çok ben ceza yedim. Hepsini ödedim, gıkım çıkmadı.”

“FUTBOLCULAR ÖNCE GALATASARAY’A GELİR”

“Allah bizi başkalarının anlaştığı futbolcuyu kandıracak durumdan korusun. Ahmet’i kandıramaz, Mehmet’i kandırabilirsiniz. Siz bir futbolcuya 2-3 kat para ödeyip sonra ‘bana ceza veremezsiniz’ diyemezsiniz. Ben Fenerbahçe ile yarışın içerisinde olmak isterim. Beşiktaş ve Trabzonspor ile aynı şekilde. Bundan rahatsız olmam, zevk alırım. Çünkü daha fazla gelir elde ederiz. Ama ben kuralları çiğnersem, şike yaparsam bana ceza verin. 2 yıldır biz faaliyet raporlarını TFF’ye veriyoruz. Limitlerin nasıl çıkacağını hepimiz biliyoruz. Eğer ben bilmiyorsam camiamın beni sorgulaması gerekir. Nasıl başkan, yöneticisin sen diye. Ondan sonra limit tanımıyorum diyorsun. Haksız bir durum varsa bunun düzeltilmesini isteriz. Ben rakibimin mertçe, delikanlıca yarışın içerisinde olmasını isterim. Futbolcular önce Galatasaray’a gelir, bizimle anlaşamazsa 2-3 kat fiyata başka yere gider. Galatasaray, Türkiye’de futbolun kıblesidir. Önce Galatasaray’a gelirler.”

“ARDA TURAN’A ÇOK İNANIYORUM”

“Transferi scout ekibi araştırır, teknik heyet bize gelir ve liste sunar. Biz de öncelik sırasına göre bu işi yaparız. Arda Turan için de bunu anlattım. Bana resmi olarak teknik heyetten bir başvuru gelmemişti. Sevgili Fatih Hocamız resmi olarak Arda’yı bizden istedi. Biz de görüştük ve Arda sağolsun ‘boş mukaveleye imza atarım’ dedi. Biz de fırsatı değerlendirdik. Bazı futbolcular bizi çok yoruyor. 4 futbolcumuz feragatname imzalamadı, canları sağolsun. Arda’nın bu konudaki davranışı da örnek bir davranış. Arda’ya çok inanıyorum ve çok güveniyorum. Büyük hizmetler verecektir.”

“FALCAO İNDİRİM YAPTI”

“Lemina kardeşimiz bize hizmet verdi. Bidiğim kadarıyla teknik ekibin planlarında yok. Falcao ile devam edeceğiz. Kendisi indirim de yaptı. Seri için düşünüyoruz. Bizim teknik direktörümüz dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri. Onun söylediklerini biz çok dikkate alırız.”

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, Mert Hakan Yandaş transferiyle ilgili, “Bugüne kadar söz verip de yerine getirmediğim hiçbir şey yoktur. ‘Galatasaray forması giydiğim zaman sana saat alacağım’ diyen arkadaşlara üzülüyorum.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hatayspor, Teknik Direktör Ömer Erdoğan ile Anlaştı

Antalyaspor Dever Orgill’i Renklerine Bağladı