in

GALATASARAY’DAN GOMİS’E SERVET

Galatasaray, Fransız yıldız Bafetimbi Gomis ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Türk Telekom Stadı’nda gerçekleştirilen ve Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’n de katıldığı imza töreninde, Gomis kendisini 3 yıllığına sarı kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Başkan Özbek, geçen sezonun takım yapılanmasındaki eksiklere bağlı olarak transfer çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, “İlk transferimizi Gomis ile yapıyoruz. Kendisi hem izleme komitesi hem de antrenörümüz tarafından beğenilen bir futbolcu. Onların isteğine bağlı olarak Gomis’i imza törenine davet ettik” dedi.

Gomis’in golcülüğünü anlatmaya gerek olmadığını dile getiren Özbek, “Geçen sezon Fransa Ligi’nde 21 gol atmış, dolayısıyla Türkiye Ligi’nde çok başarılı olmasını ve Galatasaray’a fayda sağlamasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bafetimbi Gomis ise Galatasaray’a gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Galatasaray’ın Fenerbahçe ile olan rekabeti ve Fransız futbolcu Valbuena’nın sarı lacivertli takıma transfer olmasıyla ilgili soruya Gomis, şu yanıtı verdi:

“Büyük çekişmeyi biliyorum. Valbuena da iyi arkadaşım. Birkaç gün önce kendisiyle yemek yedim. Dün beni aradı, tebrik etti. Farklı ekiplerde mücadele edeceğiz. Kendisine ‘Her zaman arkadaş kalacağız ama sahada en büyük rakibimsin’ dedim.”

Dursun Özbek ve Fransız futbolcu Gomis, arkasında “2020” yazan Galatasaray formasıyla basın mensuplarına poz verdi.

GOMİS’İN SÖZLEŞME ŞARTLARI BELLİ OLDU

Öte yandan Gomis’in Galatasara’a maliyeti de ortaya çıktı.

Galatasaray’dan KAP’a yapılan açıklama şöyle:

Profesyonel futbolcu Bafetibi Gomis ve kulübü Swansea City AFC (Swansea) ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne net 2.500.000 EUR tutarında transfer bedeli ödenecektir.

Futbolcunun kendisiyle de 2017-2018 futbol sezonundan başlamak üzere 3 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır.

2017-2018 sezonu için net 3.350.000 EUR sabit transfer ücreti

2018-2019 sezonu için net 3.350.000 EUR sabit transfer ücreti

2019-2020 sezonu için net 3.350.000 EUR sabit transfer ücreti

Şirketimiz bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca imza parası olarak net 2.500.000 EUR ve şampiyonluk halinde prim olarak net 200.000 USD ödenecektir. Buna ek olarak Futbolcuya takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 EUR prim ödeyecektir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla.

GALATASARAY DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yener İnce, Gomis’in sağlığıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Her an bir yerde; antrenman ya da maçta olabilir bir bayılma yaşayabilir” DEDİ.
Yrd. Doç. Dr. Yener İnce’nin sözleri şu şekilde:
“Transfer sürecinde ismi geçen oyuncular için bir ön araştırmamız oluyor. Çok yakın zamanda bildiğiniz gibi Galatasaray, UEFA Sağlık Toplantısı’na ev sahipliği yaptık. Bu nedenle oyuncularla ilgili çok iyi bir ağımız var. Hem Saint-Etienne ile hem de Marsilya ile Gomis’in genel durumu ile ilgili bir görüşme yaptık. Hem Paris’te hem de burada oyuncuyu da yoracak birtakım testler yaptık. Oyuncunun şöyle bir sağlık sorunu var; Dönem dönem sebebi ortaya konulamayan bayılma atakları oluyor. Hem Fransa’da hem de İngiltere’de oynarken 2002’den bu yana yapılan tüm sağlık kontrollerinin raporları elimizde. Hem İngiltere hem Fransa Futbol Federasyonları ayrıca UEFA nezdinde tüm karşılaşmalarda oynayabilir raporu var. İlerleyen günlerde eğer bir sorun olursa speküle edilmemesi açısından bugünden açıklamakta fayda var. Bilgimiz dahilinde bir durum. Swansea ve Marsilya da benzer açıklamalar yaparak sezona başlamışlardı. Durumu bilmeyen, özellikle sosyal medya üzerinde bazı hesaplar tarafından çok kötüye kullanılabileceğini bildiğim için oyuncu ile ilgili tüm bilgiler bildiğimizi; geçmiş tüm yıllara ait sağlık kontrollerinin elimizde olduğunu; imza aşamasına gelmeden oynadığım tüm kulüplerle iletişim halinde olduğumuzu bilmenizi isterim.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GALATASARAY’DA SIRA MAİCON’DA

ANKARAGÜCÜ’NDEN TRANSFER YASAĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA