in

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica: Babam Olsa Tanımam

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, Ligin kalan 8 haftasını en iyi şekilde tamamlamak istediklerini belirterek, ”Sahada karşı takımın teknik direktörü babam olsa yine tanımam.” dedi.

Tek amacının Gaziantep Futbol Kulübü olduğunu ifade eden Sumudica, Sporx’e yaptığı açıklamada, “Zor günleri geride bıraktık. Şu an takımda güzel bir hava hakim. Futbolcularım, personel, idari kadro, yöneticiler herkes elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor. Son yapılan corona virüsü testleri de negatif çıktı. Bu bizim için çok önemliydi. Şimdi herkes daha motive bir durumda. Hepimizin korunması gerekiyor.” dedi.

Sumudica’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Sezon başlamadan hemen önce henüz daha tam kadro olarak idman bile yapmamıştık. Ancak çok çalışmanın karşılığında kısa sürede bu takıma sihirli değnek değmiş gibi toparladım. Şu an geldiğimiz noktada herkes bunu rahatlıkça görebilir. Sıfırdan ve bazı şartlardan dolayı geç kurulan bir takımdık ancak şu an topladığımız puanlar ne kadar başarılı olduğumuzu gösterir. Kalan 8 maçımız zor geçecek. Bizim de hazırlık konusunda her kulüp gibi problemlerimiz oldu.

Hepimiz bir çatı altında toplandık. Herkes evine ekmek götürme derdinde ve burada herkes aynı yola baş koydu. Tek amaç Gaziantep Futbol Kulübü’nün, yani takımlarının başarısı. Benim kimseyle problemim olmaz. Futbolcusundan, personeline, sportif direktöründen, yöneticisine herkes burada bir aile. Beraber ağlıyoruz, beraber gülüyoruz.

Daha önce de söylemişimdir takip edenler bilir. Sahada karşı takımın teknik direktörü babam olsa yine tanımam. Çünkü bu işinize olan saygınızdır. Herkes sizden başarı bekliyor. Yani tribünde sizi bir kişi bile desteklese onun için savaşmanız gerekiyor. Agresifliğimi, saha içerisindeki hareketlerimi sorgulayanlar, tartışanlar oldu. Ben bu durumdan asla etkilenmedim. Çünkü benim savaşçı bir karakterim var. Takımımın kazanması için gereken ne ise onu yaparım.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IFAB’tan Oyun Kurallarında Çok Önemli 5 Değişiklik

Yenilenen Ankaragücü Tandoğan Tesisleri Açıldı