in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı GüldümGüldüm HarikaHarika BeğenmedimBeğenmedim

Gaziantep Maçı Öncesi Futbolcularımız Zehirlendi

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, oyuncularına güvendiğini, Gaziantep FK ile Hatay’da oynadıkları karşılaşmada büyük bir şanssızlık yaşadıklarını belirterek, ”Hatay’a giderken Ghayas Zahid rahatsızlandı, sabaha kadar tedavi gördü. Hatay’a devam eden futbolcularımızdan da 5’i gece rahatsızlandı.” dedi.

Gaziantep Futbol Kulübü karşısında kötü oynamalarının gerekçeleri olduğunu dile getiren Faruk Koca, ”Ben takımıma güveniyorum. En kısa sürede toparlanıp, olmamız gereken yerde olacağımızı düşünüyorum. Biz iki maç oynadık ve 1 puanımız var. En kötü ihtimalle 4 puan bekliyorduk. Bunu telafi edecek potansiyelimiz var. Hatay’a giderken Ghayas Zahid rahatsızlandı. Hatay’a devam eden futbolcularımızdan da 5’i gece rahatsızlandı. Sebebini bilmiyoruz ama ciddi rahatsızlıkları oldu ve serum taktılar, tedavi gördüler. Yedikleri bir şeyden mi onu tam tespit edemedik. Futbolcular bu halde bile oynamak istediklerini söylediler. Bir talihsizlik oldu. O gün oyuncularımız çok ciddi bir karakter gösterdiler. Birçok futbolcumuz o gün Gaziantep FK maçında sahada ağladı.” diye konuştu.

Faruk Koca, yeni transferlerden dolayı bir adaptasyon süreci yaşandığını kaydederek, ”16 yeni oyuncu olduk. 4-5 maçın zor geçeceğini, bir adaptasyon süreci olacağını zaten biliyorduk. İlk haftalar tüm takımlar için zorlu geçiyor. Bu arada, gündemeizde transfer yok. İhtiyaç duyduğumuz bölgelere gerekli takviyeleri yaptık. cumartesi günü Fatih Karagümrük ile deplasmanda karşılaşacağız. Beşiktaş ve Alanyaspor maçlarında takımın tam anlamıyla toparlanmış olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Cem Papila Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı Oldu

Ankaragücü Yine Zehirlenmezse Rahat Kazanır