in

Gençler’de Taşkın Aksoy Dönemi Resmen Başladı

Gençlerbirliği, teknik direktör Taşkın Aksoy ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.

İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine, Başkan Niyazi Akdaş, yöneticiler ve sportif direktör Emrah Yıldız katıldı.

Taşkın Aksoy, konuşmasında kendisine  duyulan güvenden dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Takımdaki bütün futbolcuları tanıyorum. Yüzde 70-80 altyapıdan birlikte çalıştığımız çocuklar. Teknik ekibi de öncesinden tanıyorum. Uyum sorunu olmayacaktır. Heyecanlıyım. Umuyorum ki başarılı olacağız.

Sezonun ilk yarısı bitene kadar olabildiğince puan toplamamız gerekiyor. Sonrasındaki gelişmelere göre önümüzü görebiliriz. Gençlerbirliği’nin tüm maçlarını izledim. Hiçbir maçta ezilmedi. Şu anda gerçekçi olmak gerekirse hedefimiz çizginin üzerinde olmak.

Benim hedefim takıma iyi futbol oynatmak. Tabi ki aynı zamanda oyuncu yetiştirmek. Kulübün profili zaten altyapıya yönelik. Bu doğrultuda A takımla ilgilenirken aynı zamanda altyapıyla da ilgilenip gözden kaçırmayacağım.”

Gençlerbirliği’nden ayrılık sürecine de değinen Aksoy, “Ayrılık sürecim alışageldik bir durum değil. Bu kulübü çok seviyorum. Buradan ayrıldıktan sonra da birçok kişiyle irtibatta bulundum, takip ettim. Benim o zaman yaptığım açıklama kulübe karşı değil şahıslara yönelikti. Ne camiaya ne taraftara karşı bir söz söylemek haddim değil. Taraftarlar tabi ki kulübü hakkında kötü söz duymak istemez. Benim ifadelerim camiaya karşı asla değildi. Ben buraya seve seve geldim. Hep birlikte, taraftarıyla yönetimiyle birlik olup güzel günler yaşayacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İRFAN CAN’IN SÖZLEŞMESİ KAYIP!

Başkan Niyazi Akdaş da transfer yasağını kaldırmaya gayret edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Ben her zaman Gençlerbirliği’ne katkı vermeye çalıştım. Transfer yasağını kaldıracağımı tahmin ediyorum. Kaldırmak için elimden geleni yapacağım. Bu kulüp Ankara’nın takımı herkesin sahip çıkması lazım. 100 yıllık bir kulüp. Elit bir kulüp. Dolayısıyla yardım alamamayı yadırgıyorum şahsen.

Bu yıl Ocak ayına kadar transfer tahtasını kaldırabilirsek ki tahminimce kaldırırız, takıma yeni takviyeler yaparız. Bu durumda hedeften bahsedilebilir. Bu yıl değil ama önümüzdeki yıl hedefimiz mutlaka play-off olacak. Bu yıl da en iyisi için çaba göstereceğiz.

Transfer yasağını açmak için şu an 2 milyon 650 bin Euro lazım. Sonrasında 800-900 bin Euro daha gerekecek. Kulübe ilk geldiğimizde Euro şimdi 8-10 TL idi şimdi 2 katı oldu.

Hocamız, kulübü, ekibi, futbolcuları yakından bilen bir isim. Başarılı olacağına inanıyorum. Zamanında sarf ettiği sözleri kulübe değil şahıslara söylemiştir. Kendisi bu konudaki davasını da geri çekti. Hocamızla beyaz bir sayfa açıyoruz.”

Başkan Akdaş, Arda Güler ile ilgili Fenerbahçe ile yeniden görüşeceklerini ifade ederek, “Fenerbahçe ile Arda Güler’in yüzde 20’lik payı için görüştük. Bu payı önden almak için bir miktar para istedik. Ali Koç yarısını teklif etti. Kabul etmedik. Ama bu konuda yine görüşeceğiz. Belki bu sefer bir orta nokta bulabiliriz” dedi.

Taylan Antalyalı ile ilgili açtıkları davanın sürdüğüne dikkatiçeken Akdaş, “Taylan Antalyalı mahkemesi devam ediyor. Kazanacağımızı düşünüyoruz. Faiziyle 3 milyon TL’ye yakın para kazanabiliriz. Delilleri sunduk. Kuvvetli şahitlerimiz de var. Uzlaşmak isterlerse oturur konuşuruz, ama bize öyle bir talep gelmedi” diye konuştu.

İrfan Can Kahveci’nin Başakşehir’e satışında da sonraki satıştan pay maddesi bulunduğunu iddia eden Niyazi Akdaş, “Sonraki satıştan yüzde 20-25 pay olduğunu hatırlıyorum. Ama kulüpte böyle bir sözleşmeyi bulamadık” ifadesini kullandı.

TAŞKIN AKSOY’UN YARDIMCILARI BELLİ OLDU

Gençlerbirliği’yle bugün sözleşme imzalayan Teknik Direktör Taşkın Aksoy ayağının tozuyla ilk antrenmanına çıktı.

Çalışmaları Kulüp Başkanı Niyazi Akdaş, bazı yönetim kurulu üyeleri ve Sportif Direktör Emrah Yıldız da saha kenarından takip etti.

Teknik Direktör Taşkın Aksoy, futbolcularla saha içerisinde kısa bir toplantı yaptı. Motivasyon amaçlı yapılan kısa toplantının ardından oyuncular ısınma koşusuyla antrenmana başladı. Koordinasyon ve pas çalışmasıyla devam eden antrenmanda daha sonra dar alanda 5’e 5 oyuna geçildi. Antrenmanın ikinci bölümünde dönüşümlü olarak 3 kaleden kurulu dar alanda taktiksel oyun oynayan ve şut çalışması yapan kırmızı-siyahlı ekip, açma-germe egzersizleriyle antrenmanı sonlandırdı.

Başkent ekibiyle 1+1 yıllık sözleşme imzalayan tecrübeli teknik adam Taşkın Aksoy’un Gençlerbirliği’ndeki yardımcılıklarını Medet Coşkun (Yrd. Antrenör), Serkan Atak (Yrd. Antrenör), İsmail Erel (kaleci Antrenörü), Ali Eraslan (Atletik Performans Antrenörü) ve Özgün Deniz Taşkın (Analiz Sorumlusu) yapacak.

YÖNETİM GÖREV DAĞILIMI YAPTI

Gençlerbirliği’nde ilk yönetim kurulu toplantısının ardından görevlendirme yapıldı.

Başkent ekibinde “100. Yıl” ve “Üye İşlemleri ve Kabul” başlıkları adı altında iki de ayrı komisyon kuruldu.

Gençlerbirliği Spor Kulübü Derneği’nin 25 Eylül 2022 tarihinde yapmış olduğu Olağanüstü Genel Kurul toplantısında seçilen yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan M.Niyazi Akdaş’ın başkanlığında ilk toplantısını yaptı. Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti.

Başkan: M. Niyazi Akdaş

Başkan Vekili: Kubilay Güvenç

Genel Sekreter: Sezgin Özkan

İdari İşlerden Sorumlu Asbaşkan: Mehmet Soylu

Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan: Sinan Aydın

Sponsorluk ve Gelir Getirici Projelerden Sorumlu Asbaşkan: Osman Sungur

Sayman: Ahmet Gültekin Bakkaloğlu

Basın ve Medyadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Emine Toprak

Sosyal Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Murat Karahan

Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Cem Karakaşoğlu, Özgür Durşen

Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Emre Gökdemir

Stadyumdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: İsmet Beltan

Taraftardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Şener Köseoğlu

Sosyal Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Şansser Kadooğlu

Kamu ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Murat Güneş

Gelir Getirici Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Fatih Cürebal, Mehmet Pelesen

Güvenlik ve Emniyetten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi: Eraslan Er

Yönetim Kurulu Üyeleri’nin dışında Bahar Ceyhan (Sosyal Projelerden Sorumlu), Erdem Göktürk (Kadın Futbolu ve Amatör Branşlardan Sorumlu), Kenan Memiş (Stadyumdan Sorumlu), Savaş Çolakoğlu (Basın ve Medyadan Sorumlu) olarak görevlendirme yapıldı.

Diğer yandan bu sezon kuruluşunun 100. yılını kutlayacak olan başkent ekibinde kulübün marka değerini artırmak ve çeşitli projelerin planlanarak hayata geçirilmesi adına 8 kişiden oluşan “100. Yıl Komisyonu” oluşturuldu. Komisyonda şu isimlere görev verildi:

Mehmet Soylu, Esra Özel, Murat Karahan, Şansser Kadooğlu, Özgür Durşen, Şener Köseoğlu, İsmet Beltan, Bahar Ceyhan.

Başkan Niyazi Akdaş, Kubilay Güvenç ve Mehmet Soylu, Yönetim Kurulu’nun aldığı karar üzerine “Üye İşlemleri ve Kabul Komisyonu”nda yetkilendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adanaspor Önder Karaveli ile Prensipte Anlaştı

Beşiktaş Maçına Fenerbahçe Seyircisi Alınmayacak