in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim

Gerekirse Takımı Ligden Çekerim

MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca, son haftalarda yoğunlaşan hakem hatalarına ilişkin, “Bu hatalar artık kasıt boyutuna ulaştı. Gerçekten en radikal kararı dahi almaya hazırım. Takımı ligden bile çekerim” dediç

Başkan Faruk Koca, Radyo Gol’de Anıl Kartal ile Orta Saha programına konuk olarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın, açıklamalarında öneçıkan konular şöyle:

HAKEM HATALARI

-Ankaragücü büyük bir camia. Fark etmez isterse camiası da olmasın. Biz adalet istiyoruz. Asla ve asla hak edilmemiş bir puan dahi almak istemiyoruz. Hakkımızla geleceğimiz yere gelmek istiyoruz. Ama uyarılarımıza rağmen hatalar devam ediyor. Takımın kaderiyle oynanıyor. Gerçekten en radikal kararı dahi almaya hazırım. Bize muhalif olanlar bile hakkımızın yendiğini düşünüyor. Bu hatalar artık kasıt boyutuna ulaştı. Gerekirse takımı ligden bile çekerim, şampiyonluğun en büyük adayı olmamıza rağmen.

YAYIN GELİRLERİNİN DÜŞÜKLÜĞÜ

-TFF 1. Lig’de yayın geliri yok denecek kadar az. Süper Lig’e çıktığımızda da o bütçelerle takım kurma şansımız yok. Eşimizi, dostumuzu, çevremizi harekete geçirerek kulüp yönetiyoruz. Bu sene yayın gelirimiz 13 milyon, harcadığımız para ise geçmişten kaynaklanan sorunlardan dolayı 225 milyon lira.  Bu ödediğimiz para, daha bu kadar da borcumuz var. Kulüp yaşasın diye bu paraları ödüyoruz. Transfer yasakları var. Geçmişten gelen borçlar var, yayın gelirlerinde temlik var. Yani şimdi uluslararası hukuka bağlıyız. Bir futbolcunun alacağı parayı ödemediğiniz zaman transferi açamıyorsunuz.  İhtar görüyorsunuz. Bizim dönemimizle ilgili borç yok. Hepsini ödüyoruz ama geçmişten gelen yük var.

 YENİ KULÜPLER YASASI

-Görüşülmekte olan kanun insanları korkutuyor. Bugünkü sistemin denetim mekanizması yoktu. Kulüp yöneticileri, kulüp başkanları sorumsuzca imza atıyorlardı. Federasyon, bakanlık bunu çok sıkı denetim altına alması lazım ki yöneticiler, başkanlar kulüplerin geleceğini karartan sözleşmelere imza atmasın. Bifouma’ya 240 bin Euro ödenmediği için 2 milyon 480 bin Euro ceza ödedim. Bir milyon Euro’da sildirdiğim halde. Thomas Heurtaux denen futbolcuya 160 bin Euro ödenmediği için 2 milyon 350 bin Euro ceza ödedim.Toplam 32 milyon Euro ceza ödedik. Normalde toplam borç 3 milyon, 5 milyon Euro. Bu ödenmediği için kulüp 32 milyon Euro ceza ödüyor. Bu sözleşmeye imza atan, bu paraları ödemeyen yöneticiler sorumludur. Bu yöneticilere her türlü cezayi müeyyide uygulansın. Kimse kulüpler üzerinden fantezi yapma hakkına sahip değil. Fantezi yapmak istiyorsa kendi cebinden bedelini öder yapar. Kulübün geleceğini karartacak fantaziler yapmaya hiçbir yöneticinin başkanın hakkı yoktur.

MUSTAFA DALCI İLE DEVAM EDİLECEK Mİ? 

-Olayları bütün boyutlarıyla masaya yatıracağız. İşin açıkçası beklediğimiz puanların 10-12 puan gerisindeyiz. Aslında 7-8 hafta kala işi bitirip gelecek sezonun çalışmalarını yapmak istiyorduk. Puan kayıpları, bizden de kaynaklanıyor olabilir ama çoğunluğu bizim dışımızdaki etkenlerden kaynaklanıyor. Ciddi bir oyuncu izleme ekibimiz var. Süper Lig’i netleştirdikten sonra yüzde 90-95 transferleri tamamlayıp kampa başlamak istiyoruz.  Teknik heyet raporları doğrultusunda mevcut futbolcuların birçoğu ile de devam etmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’nde Balıkesirspor Maçı Hazırlıkları

Cüneyt Çakır Yeniden Sahada… Haftanın Hakemleri