in

Gerekirse Yabancı Konusunda Sınırı Kaldırabiliriz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, ”“Yabancı sınırının kaliteyi artırdığına inanmıyorum. Önümüzdeki aylarda ne yapılacaksa buna birlikte karar vermeliyiz.” dedi.

Yabancı oyuncu sınırı hakkında konuşan Büyükekşi “Yabancı sınırının kaliteyi artırdığına inanmıyorum. Önümüzdeki aylarda ne yapılacaksa buna birlikte karar vermeliyiz. Gerekirse yabancı konusunda sınır da getirmeyebiliriz. Kıymetli olan doğruyu bulmak.” diye konuştu.

TÜRK FUTBOLUNUN DÜŞÜŞÜNDE HERKESİN HİSSESİ VAR

Mehmet Büyükekşi, TFF başkanı olmaya nasıl karar verdiğini şöyle anlattı:

“Süper Lig kulüplerinden Mecnun Otyakmaz beni arayarak, ‘Bize lider ol, bu bahiste bize dayanak ver, büyük sıkıntılarımız’ var diye ilk talep ondan geldi. Seçim öncesi tüm kulüp liderleri ile konuştum. Onlara tahlilin itimat olduğunu söyledim. Türk futbolunun en çok gereksinim duyduğu şey. Türk futbolunun en kıymetli sorunu itimat. Kimse kimseye güvenmiyor. İnşallah bu inancı sağlayacağız. Türkiye’de herkes adalet istiyor. Lakin bana daha fazla adalet olsun diyor. Bana daha fazla farklı şeyler yapılsın istiyor. Geçtiğimiz dönemdeki hakemlerle ilgili ortaya çıkan sorunlar futbolumuzu olumsuz etkiledi. Altyapıda yeteri kadar odaklanma olmamış. Bundan ötürü aşağıdan yetişen oyuncu kümesi yok. Milli takıma baktığınızda oyuncularımızın yarısından fazlası yurt dışında yetişip gelen Türk futbolcular. Yalnızca kulüpler, TFF, yalnızca hakemler demek hakikat olmaz. Herkesin hissesi vardır Türk futbolunun düşüşünde.

Büyükekşi, Süper Lig ve TFF 1. Lig’in sosyal medya hesapları hakkında da “Süper Lig ve 1. Lig’in sosyal medya hesabını hemen başlatacağız. Bu ay sonuna kadar yetiştiririz inşallah.” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TFF 1. Lig’de Fikstür Belli Oldu

FIFPro’dan, Türkiye Dahil 7 Ülkeye Transfer Olmayın Uyarısı