in

Göksel Gümüşdağ Yüzünden İstifa Etmiş

Kulüpler Birliği ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında yapılan toplantıda 3 yıl süren TFF başkanlığı görevinden ayrıldığını açıklayan Nihat Özdemir, ”Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ istifa sürecinde etken olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Posta gazetesinin haberine göre, Türk futbolundaki birçok krizin ortasında istifa ettiğini açıklayan Nihat Özdemir, şunları söyledi:

“Bu anlık bir olay değildi. Uzun süredir kafamda şekillenen kararı uygulamaya koydum. Geçen hafta katıldığım UEFA görüşmelerinde bu konuyu kendi kendime açtım ve sonunda kararımı verdim.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ istifa sürecinde etken olmuştur. İstediğini yapmadım. Birçok yerde Fenerbahçe ve Galatasaray’ın istifamda rol oynadığı yazılsa da bunun aslı astarı yok.

Geldiğim günden beri yıpratıldım. Adeta yıldım. İnanın bu adamlarla uğraşılmaz. Ben de bugüne kadar iyi dayandım. 13 hakem ile ilgili alınan kararın Tahkim Kurulu’ndan dönmesi de istifa kararımda asla ve asla etkili olmadı.

Maalesef yayın ihalesini gerçekleştiremedik. Katar’da yaptığımız son toplantıda da işler iyi gitmedi. Bunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Her şeyin hayırlısı olsun, şimdi hayatımda yeni bir dönem başlıyor.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hayda! Kale Filelerindeki Yırtık Bulunamadı

Roman Abramovich Göztepe’yi Satın Aldı mı?