in

Hakem Hocası Olan Cüneyt Çakır’ın Maaşına İnanamayacaksınız

Cüneyt Çakır, TFF bünyesinde hakem hocası olarak çalışmaya başladı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile anlaşan 45 yaşındaki Çakır’ın yurt dışından gelen teklifleri reddettiği ve aylık 100 bin TL karşılığı Türkiye’de kaldığı öğrenildi. Ayrıca Çakır, her hafta maçlara gidiyor ve karşılaşma başı 10 bin TL alıyor.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ligler başlamadan yaptığı açıklamada Cüneyt Çakır’ın hakemlik kariyerini bitirdiğini açıklamıştı. Büyükekşi şunları söylemişti: “Cüneyt Çakır hocamız yurt dışından birçok teklif aldığını söyledi. Ama sonraki dönemde de alt kademedeki hakemlere eğitip vermek, yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum dedi. Bu camiaya katkı sağlayacağım dedi. Türk futbol ailesine borcunu böyle ödemek istediğini söyledi.”

Cüneyt Çakır, 2 Dünya Kupası, 3 Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etti. Üst üste 5 turnuvada 3 kez yarı final seviyesinde maç yönetme başarısı gösterdi. Çakır, 2012’de Japonya’da düzenlenen FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nda Chelsea – Corinthians finalinde düdük çaldı. 2015 yılında Şampiyonlar Ligi finalinde Barcelona’nın 3-1 kazandığı Juventus karşılaşmasını yöneterek Türk futbol tarihine geçti. Çakır, yardımcı hakemleri Bahattin Duran ve Tarık Ongun ile birlikte 3 kıtada, 38 ülkede toplam 366 maçta yer aldı.

Nihat Özdemir başkanlığındaki TFF, 8 Mart’ta aralarında Cüneyt Çakır’ın da bulunduğu bir çok hakemi klasmandan düştü. Çakır ve hakemler Tahkim Kurulu’na başvurarak haklarını geri kazandı. Ancak bu süreç Cüneyt Çakır’ın Katar’da yapılacak 2022 Dünya Kupası’nda görev almasını engelledi. Çakır, Katar’a gidebilseydi Dünya Kupaları’nda üç turnuvada maç yöneten ilk hakem olacaktı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fatih Terim LaLiga Ekibinin Gündeminde

Süper Lig Golü Unuttu