in

Halkbank Zirvedeki Yerini Sağlamlaştırdı

Voleybol Efeler Ligi’nin 18. haftası Ankara derbisine sahne oldu. Maliye Piyango’nun ev sahipliğinde ligin birincisi ile ikincisini karşı karşıya getiren karşılaşmayı Halkbank 3-1 kazandı. Lider Halkbank bu sonuçla puanını 49.46 yaparak ikinci sıradaki Maliye Piyango ile arasındaki puan farkını artırdı.

Müsabaka, karşılıklı sayılarla dengeli başladı. İki takım da serviste başarılı değildi. Blok ve hücumda daha az hata yapan Halkbank, seti 25-23 aldı.

İkinci sette Halkbank, Maliye Piyango’nun sert smaç servislerine iyi manşet getirdi. Bunun sonucunda etkili ataklar geliştiren Halkbank, geride götürdüğü seti 29-27 kazandı: 2-0.

Üçüncü sete iki takım da iyi başladı. Oyun, denk güçlerin mücadelesi olarak devam etti. 20-18 Halkbank üstünlüğü sonrasında Maliye Piyango’nun uyumu bozuldu. Hata yapmayan Halkbank seti 25-21, karşılaşmayı da 3-0 alarak zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

Salon: Başkent

Hakemler: Nurper Özbar, İbrahim Ünal

Maliye Piyango: Sabit Karaağaç, Georgi Seganov, Nicolas Bruno, Sercan Yüksel Bıdak, Ali Deniz Yılmaz, Ivan Kolev (Deniz İvgen, Murat Tokgöz)

Halkbank ANKARA: Faik Samet Güneş, Drazen Luburic, Efe Bayram, Kemal Kayhan, Michele Baranowicz, Alen Sket (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Arslan Ekşi, Hakkı Çapkınoğlu)

Setler: 23-25, 27-29, 25-21

Süre: 1.26 (26, 34, 26)

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon’a Alanya Sürprizi

Türkiye Kupası Fenerbahçe Beko’nun