in

BeğenmedimBeğenmedim

Hata Yaptık ve Kaybettik

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Gençlerbirliği karşısında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını belirterek, ”Hata yapan kaybedecekti. Bizde hata yaptık ve kaybettik.” dedi.

Her iki ekip için de puan sıralamasında üst sıralara tırmanman için bu karşılaşmanın büyük önem taşıdığını ifade eden Akçay, “Her iki takım içinde yukarıya tırmanma çabası için başlangıç maçıydı. Biz stratejik olarak böyle baktık. Beklediğimiz gibi bir oyun sergileyemedik. Özellikle orta sahadaki mücadeleyi kazanmamız gerekiyordu. Rakip orada daha üstündü. Özellikle Sessegnon’nun driplingleri etkili oldu. Buna rağmen çok fazla pozisyonu olan bir maç olmadı. Hata yapan kaybedecekti. Bizde hata yaptık ve kaybettik. Rakibimizi kutluyoruz. Alttan kurtulmak için enerjimizi sürdürüyoruz. Çok çalışıp çabalayacağız. ” diye konuştu.

Sakatlığı olan oyuncularının takıma dönmesiyle hücum güçlarinin daha artacağını dile getiren Mustafa Reşit Akçay, ”Savunmayı bir nebze biraz düzelttik gibi. Şimdi ofansif anlamda topun bizde kalması ile ilgili çalışacağız. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Kolay olmuyor.” ifadelerini kullandı.

Sakatlıkları bulunan futbolcular hakkında açıklamalarda bulunan Akçay, şunları söyledi:
“Biz hiç bir zaman sporcunun sırtına basan anlayışla hareket etmedik. Önce sağlık. Oscar ve Orgill de hemstring yırtıkları 2. derece ile 1. derece arasında gel gitler oluşuyor. O yırtıklarında tamamen geçmeden onları sahaya sürmek istemedik. Bazı ağrı kesiciler, tedavi yöntemleri ile sahaya sürebiliriz. Ama bunu doğru bulmuyorum. Maç kaybedebiliriz ama onları belki 7-8 maç kullanacağız o riski geçen haftada bu haftada almadık.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başkent Derbisinin Kazananı Gençlerbirliği

Ligde Yukarılara Çıkmaya Gayret Edeceğiz