in

İbrahim Akdağ: Burnum ya da dişim kırılabilirdi

Ankaragücü oyuncusu İbrahim Akdağ, 2-1 kazandıkları Galatasaray maçının ardından hakkında yapılan açıklamalarla ilgili olarak, ”Dünkü pozisyonda da Mohamed’in dirseği dişime ya da burnuma gelseydi burnum ya da dişim kırılabilirdi şiddetli bir darbeydi.” dedi.

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan İbrahim Akdağ, “İyi mücadele ettik. Kritik bir noktada iyi bir galibiyet oldu. 8’de 8 yapan Galatasaray’a karşı kazanmak bizi mutlu etti. Hikmet Hoca daha önce de burada görev aldığı için camiadaki herkes hocamıza çok güveniyor. Hikmet Hoca’nın gelişi takımımızı olumlu etkiledi. Hocamız ve ekibi çok çalışıyor, inşallah başarılı olacağız. Zirvede ve küme düşme potasında kopmaların olmaması ligin zevkini olumlu yönde etkiliyor. Lig yukarıdaki ve aşağıdaki takımlar için zor geçecek.” ifadelerini kullandı.

İbrahim Akdağ, Mostafa Mohamed ile yaşadığı kırmızı kart pozisyonu hakkında şunları söyledi:

“Öncelikle bir yanlış anlaşılma oldu. Ben, Erzurumspor’dayken 1 sarı kart görmüştüm, 3 sarı kart da Ankaragücü’nde görünce cezamı Kayserispor maçında çektim. Erzurumspor’dayken Galatasaray maçında Falcao’nun çift sarı karttan kırmızı kart gördüğü maçta ilk sarı kart pozisyonunda vardım. O pozisyon da net sarı karttı. Falcao’nun gördüğü ikinci sarı kart pozisyonunda ise Hasan Hatipoğlu vardı. O pozisyon için sarı kart verilir ya da verilmez diyemem, takdir hakemindir. Bana karşı ithamlar var. Pozisyonu anlatayım; Mostafa Mohamed topu ayağından aştı, ben de kontrolü kaybettiğini düşünüp hızlandım ama topa yetişemeyeceğimi düşününce Mostafa Mohamed ile kalenin arasına doğru koşu yaptım. Orada herkes diyor ki ‘İbrahim gitti vurdu!’ Böyle bir şey olabilir mi? Mostafa Mohamed’in arkasına pozisyon almaya giderken oyuncu dirseğini benim koşacağım alana doğru çıkardı. Bu pozisyon kırmızı karttır demiyorum ama burada Mohamed’in bana yaptığı hareket varken ‘İbrahim ona vurdu’ demek bence yanlış. Galatasaraylı oyuncular ‘Kan yoktur’ deyince doktorumuz da gazlı bezin üzerindeki kanı hakeme gösterdi. Yine söylüyorum; sarı kart ya da kırmızı kart konusu tartışılabilir. Fakat benim rakibe müdahale etmem söz konusu değil. Allah kalbimi ve niyetimi biliyor. Rakip takım isyanında haklı olabilir, onlar da şampiyonluğa oynuyor. Benim amacım rakiple kale arasına geçmekti. Dünkü pozisyonda da Mohamed’in dirseği dişime ya da burnuma gelseydi burnum ya da dişim kırılabilirdi şiddetli bir darbeydi.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PFDK Kararları Açıklandı… Joseph Paintsil’e 2 maç

Korcan Çelikay 2 Hafta Yok