in

İlhan Cavcav Vefatının 6. Yıldönümünde Unutulmadı

Gençlerbirliği Kulübü’nün 37 yıl başkanlığını yapan İlhan Cavcav, vefatının altıncı yılında unutulmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden İlhan Cavcav için anma mesajı yayımladı.

TFF’nin internet sitesinde yer alan mesajda, “Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden, Gençlerbirliği ve Kulüpler Birliği Vakfının Onursal Başkanı, adını Süper Lig’in 2017-2018 sezonuna vermekten onur duyduğumuz merhum İlhan Cavcav’ı aramızdan ayrılışının altıncı yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

GENÇLERBİRLİĞİ İLHAN CAVCAV’I ARIYOR

İlhan Cavcav’ın hayata veda etmesinin ardından Gençlerbirliği Kulübünde başkanlığa oğlu Murat Cavcav getirildi.Gençlerbirliği, efsane başkanı İlhan Cavcav’ın isminin verildiği 2017-2018 sezonunda, 29 yıl kesintisiz yer aldığı Süper Lig’den düştü. Kırmızı siyahlılar, bir sezon aranın ardından Süper Lig’e dönmeyi başarsa da 2020-2021 sezonunda yeniden küme düşme üzüntüsü yaşadı.

İlhan Cavcav döneminde Süper Lig’in lokomotifi takımlarından kırmızı siyahlılar, bu sezon Spor Toto 1. Lig’de yaşam mücadelesi veriyor.

KABRİ BAŞINDA ANILDI

Türk futbolunun duayenlerinden Gençlerbirliği Onursal Başkanı İlhan Cavcav, vefatının 6. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki anma törenine Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş, Gençlerbirliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Direktör Mustafa Dalcı ve bazı futbolcular katıldı.

Anma töreninde Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş, yaptığı konuşmada, “Değerli büyüğüm, aramızdan ayrılışının 6. yıl dönümünde bugün size saygı ve sevgilerimizi sunmaya geldik. Bizlere miras olarak bıraktığın bu takım, senin çizginden asla ve asla ayrılmayacaktır. Her zaman için Süper Lig’de olması gereken takımımız, yine Süper Lig’de yer alacaktır. Bu konuda sana söz veriyoruz. Ruhun şad olsun!” ifadelerini kullandı.

Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki anma töreni, merhum İlhan Cavcav’ın mezarı başında okunan Kur’an-ı Kerim ve dualarla son buldu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği Tünelin Ucundaki Işığı İlk Kez Gördü

Futbolda Günün Sonuçları