in

İstanbul Takımları Tüm Liglerde Farklı Şekillerde Korunuyor

Gençlerbirliği Medya ve Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Çolakoğlu, Tuzlaspor maçı sonrası hakem hatalarına yönelik yaptığı açıklamada, ”İstanbul takımlarının tüm liglerde farklı şekillerde korunduğu artık aşikâr.  Burada da bunun ispatını gördük.” dedi

Savaş Çolakoğlu, hakemlerin daha özenli seçilmesi gerektiğini belirterek, “Hiç olmayacak şekilde haksız yere bu gençlerin emekleri gasp edildi.” ifadelerini kullandı.

Çolakoğlu, futbol oynamaya susamış bir takımın genç yeteneklerine karşı hakem yönetiminin büyük olumsuzluklarını yaşadıklarını belirterek, ” Gençlerbirliği, ahlaklı ve düzgün sporcular yetiştirmek üzerine kurulmuş bir kulüptür, tüm müsabakalarında sonuçları ne olursa olsun hep ahlak çerçevesinde, hep doğruluk ve iyi niyet çerçevesinde yürüten bir spor kulübüyüz.” dedi. Bu akşam herkesin bu genç yeteneklerin emeklerinin ne kadar zayi edildiğini gördüğünü ifade eden Çolakoğlu, “Konuyla ilgili yarın da kulüpte yönetim kurulu toplantısı yapılacak, daha detaylı açıklamalarda bulunacağız. Bu akşam gerçekten elimiz ayağımız titriyor. Hiç olmayacak şekilde haksız yere bu gençlerin emekleri gasp edildi, onun için futbolu yönetenlerin gerçekten Türk futbolunun ileriye gidebilmesi için alt liglere daha özen göstermeleri gerekiyor. Alt liglerdeki hakemlerimizin daha özenli bir şekilde seçilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

“TÜRK FUTBOLU İÇİN ACI VERİCİ”

Genlerbirliği-Tuzlaspor maçının hakemiyle ilgili maçtan önce de olumsuz söylentilerin olduğunu kaydeden Basın Sözcüsü Çolakoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yönetim olarak hakemi etki altına bırakacak hiç bir şey söylemedik, biz Gençlerbirliği kültürüne yakışanı yapmıştık. Maalesef gördük ki hiçbir şey değişmemiş, Gençlerbirliği’ni yönettiği üçüncü maçında da aynı şekilde emek hırsızlığına devam etti bence. Bu Türk futbolu için gerçekten acı verici bir durum, umarım Türk futbolunu yönetenlerin alt liglere daha değerli hakemleri vererek, futbolun daha cazip ahlak kuralları içinde işleyen bir gösteri oyunu olduğunu herkese ispat edebiliriz. Gerçekten çok üzgünüz, evet sınırlı bir kadromuz var, sıkıntılar içerisindeyiz ama elimizdeki mevcut genç arkadaşlarımızla biz bu ligde mücadele etmek istiyoruz.”

BAZI TAKIMLARIN KORUNDUĞU AŞİKÂR

İstanbul takımlarının tüm liglerde farklı şekillerde korunduğunun artık aşikâr olduğunu dile getiren Çolakoğlu, “Burada da bunun ispatını gördük, eğer 8 tane İstanbul takımının olduğu bir Süper Lig’de o zaman İstanbul takımlarını 16’ya çıkarsınlar, İstanbul ligi yapsınlar. Bu şekilde devam etmez, bu gerçekten Türk futboluna ciddi anlamda zarar veren bir uygulama. Hakemlerimiz, ellerini vicdanlarına koyup olması gereken neyse o kararı versinler.” ifadelerini kullandı.

Hakemlerden korunmak istemediklerini, sadece doğru karar beklediklerini vurgulayan  Çolakoğlu, “Gerçekten yazık oldu bize, umarım hakemler bundan sonra bu ligin kalitesine gölge düşürecek şekilde davranmazlar. Bu lig, Süper Lig’e oyuncu yetiştiren bir lig, gençlerimizin önünü açarız diye ümit ediyorum. Hakkımız neyse sonuna kadar arayacağız. Bu kulübün bu sene 100. yılı, gerçekten genç arkadaşlarımızla devam etmek istiyoruz. Başkente yakışır bir kulüp, başkentin hak ettiği yerlere gelebilmesi için tüm çabamızı sarf ediyoruz. Gençlerbirliği’nin ahlaklı oyuncu yetiştirme ilkesinden asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tolga Ciğerci’den Müthiş Başlangıç

Metin Diyadin İstifa Etti