in

İSTATİSTİKLER KOCAMAN DİYOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile Beşiktaş’ın çalıştırıcısı Şenol Güneş, 15’i Süper Lig, 3’ü Türkiye Kupası olmak üzere 18 kez karşı karşıya geldi.

Bu maçlarda Aykut Kocaman’ın ekipleri 7 galibiyet elde etti. Şenol Güneş ise Kocaman’a karşı 6 kez galibiyet sevinci yaşadı. Tecrübeli iki teknik adamın başında bulunduğu takımlar, 5 maçta da berabere kaldı.

Aykut Kocaman ve Şenol Güneş ilk kez, 23 Ocak 2005’te bir Türkiye Kupası maçında karşı karşıya geldi. Bu maçta Güneş’in çalıştırdığı Trabzonspor, Kocaman’ın ekibi Malatyaspor’u 2-0’la geçerek tur atlamıştı.

Kocaman; Malatyaspor, Konyaspor ve Fenerbahçe, Güneş ise Trabzonspor, Bursaspor ve Beşiktaş’ı çalıştırdığı dönemde karşı karşıya geldi.

İki teknik adam, 12 yıl önce başlayan rekabette, 19. randevuya 23 Eylül’de Kadıköy’de çıkacak.
Aykut Kocaman’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Fenerbahçe, Şenol Güneş’in takımlarına karşı başarılı bir performans ortaya koyuyor.

Kocaman, 2010 yılında ilk kez başına geçtiği Fenerbahçe ile Şenol Güneş’in teknik direktörlüğünü yaptığı Trabzonspor’a karşı 7 kez mücadele etti.

7 karşılaşmada, Fenerbahçe 4 galibiyet elde etti, 2 beraberlik aldı ve bir kez mağlup oldu.
Güneş’in çalıştırdığı bordo mavili ekip, Kocaman yönetimindeki Fenerbahçe’yi 23 Ağustos 2010’da sahasında 3-2 yendi. Daha sonra Kocaman, Fenerbahçe’nin başında çıktığı 6 maçta da Şenol Güneş’e galibiyet sevinci yaşatmadı.
Aykut Kocaman, Şenol Güneş’e karşı Kadıköy’de hiç yenilmedi. Kocaman, sarı-lacivertli takımın başında, Şenol Güneş’in çalıştırdığı Trabzonspor karşısında Kadıköy’de 4 maçta ikişer galibiyet ve beraberlik yaşadı.
Şenol Güneş Beşiktaş’ın başında, Aykut Kocaman’ın çalıştırdığı takımlara karşı 6 maçta 2 galibiyet elde etti.
Atiker Konyaspor’u çalıştırdığı dönemde Kocaman, Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş’a karşı, ligde 5-1 ve 4-0 gibi farklı yenilgiler yaşadı. Buna karşın Kocaman’ın öğrencileri, Güneş’in çalıştırdığı Beşiktaş’ı ikisi Türkiye Kupası, biri Süper Lig olmak üzere 3 defa mağlup etti, bir karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

KENDİMİZE GÜVENİYORUZ

Süper Lig’de Forması En Çok Satılan Oyuncular