in

KOCAMAN TEMKİNLİ KONUŞTU

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Sturm Graz ile oynanacak mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında temkinli konuştu.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Sturm Graz ile karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Aykut Kocaman, mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Sturm Graz’ın hazır bir takım olduğunu belirten Kocaman, “Yarın oynayacağımız rakibin kadrosundaki oyunculardan çok, kollektif yapısı ön plana çıkıyor. Rakibimiz ilk maçtaki olumsuz skoru tersine çevirerek bu tura çıkmayı başardı. Biz de bu maçla birlikte UEFA Avrupa ligi maceramıza başlıyoruz. Öncelikli temel amacımız gruplara kalabilmek. Sert bir rakiple oynayacağımızı biliyoruz. Sturm Graz’ı tamamlanmış bir takım olarak görüyorum. Oyun yapıları, neler yapmak istedikleri, set oyunları, savunmaya dönüşleriyle beraber tamamlanmış bir takım olarak görünüyorlar.” dedi.

OYUNCU STANDARDI OLARAK DAHA YÜKSEK SEVİYEDEYİZ

Aykut Kocaman, göreve yeni geldiğini hatırlatarak oyun yapısı anlamında henüz geliştimeleri gereken şeyler olduğunu da kaydederken, “Oyun anlamında birçok şeyi değiştirmemiz gerekiyor.

Ama bunların oyun formunda tamamlanmış olduğunu söylemek için çok erken. Henüz tamamlanmış bir takım olduğumuzu söyleyemem. Bizim avantajımız, oyuncu standardı olarak daha yüksek bir seviyede olmamız.”

FORVETTE AHMETHAN ŞANS BULACAK

Bu maça çıkarken forvette tecrübeli bir oyuncumuzun kadroda olmasını umuyorduk ama Van Persie’nin sakatlığı bu durumu ortadan kaldırdı. Endişeli miyim? Kesinlikle değilim. Burası Fenerbahçe takımı. Fenerbahçe formasını taşıyan her oyuncu Fenerbahçe’nin gücünü temsil edecek kapasitededir. Bugünkü şartlar dahilinde genel tecrübesi olan bir oyuncuyu kullanmak yerine pozisyon tecrübesi yüksek bir oyuncu kullanmak istiyorum. Ahmethan’ın pozisyon tecrübesi var. Onu oynatmayı planlıyorum.

Kocaman, Volkan Demirel ile Carlos Kameni’den hangisini tercih edeceği şeklindeki soruya ise, “Kadroyu oluştururken birbiriyle oynama uyumu yüksek oyuncuları oynatma niyetindeyim. Temel amacım İlerleyen haftalar içinde yeni oyuncularımızı da kadroya dahil etmek.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RVP'NİN YERİNE AHMETHAN OYNAYACAK

GÜNTEKİN ONAY NTVSpor’DAN AYRILDI