in

KULÜPLER YABANCI KURALININ DEĞİŞMESİNE SICAK BAKMIYOR

Fatih Terim’in ayrılmasının ardından A Milli Takım’da göreve getirilen Mircea Lucescu, gelir gelmez yabancı oyuncu kuralından yakınmıştı.

Rumen teknik adam, Ukrayna ve Hırvatistan maçı öncesinde, “Takımlarda yabancı ve Türk oyuncu sayısına baktığımız zaman görüyoruz ki en fazla 4 Türk oyuncu sahada oluyor. Bu konuyu uzun uzun konuşmak gerek” demiş ve topu Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) atmıştı.

Lucescu, 2-0’lık Ukrayna mağlubiyetinin ardından da “9 yabancı oyuncu, 2 Türk oyuncuyla oynayan kulüplerden Türk oyuncu çıkarmak kolay değil. Türkiye’nin iyi sonuçlar aldığı zamana baktığınız zaman çekirdek kadrosu olan bir takımdı” ifadelerini kullanmış ve bir kez daha yabancı kuralını eleştirmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu, Mircea Lucescu’nun bu açıklamaları üzerine bugün oynanacak Hırvatistan maçının ardından harekete geçmeye hazırlanıyor.

Konsorsiyum oluşturacak olan TFF, aynı zamanda futbol ailesinin konuyla ilgili görüşlerini almayı planlıyor.

Ancak başta Galatasaray Başkanı Dursun Özbek önderliğindeki Kulüpler Birliği olmak üzere birçok isim yabancı kuralının değişmesine yanaşacak gibi görünmüyor.

Uygulanan kurala göre kadrosunu şekillendiren ekipler, yabancı sınırına mahkum olmak istemiyor. Bu sebeplerden dolayı yabancı kuralının değişmesine ihtimal dahi verilmiyor

KARABÜKSPOR BAŞKANI TANKUT

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, Türk futbolunda son günlerde en fazla tartışılan yabancı kuralıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tankut, yabancı sınırı getirilmesini öngören kural değişikliği isteğine karşı duracaklarını söyledi.

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut yabancı kuralıyla ilgili Lig Radyo’ya yaptığı açıklamada, “Yabancı kuralıyla ilgili gereksiz tartışmalar yapılıyor. 25 Türk oyuncuyla oynamak serbest. Bu kuraldan rahatsız olanlar 25 Türk oyuncuyu kullanabilir. Bu tartışma gerçekten gereksiz. Bunu tartışmak yerine asıl soruna odaklanmalıyız. Asıl sorundan uzaklaşıyoruz çünkü.  Altyapılara yatırım yapıp üretim sağlamalıyız. Biz Karabükspor olarak mevcut yabancı kuralını savunacağız” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GENÇLERBİRLİĞİ’NDE YOĞUN TEMPO

ETO'O ANTALYASPOR'DAN AYRILMAK İSTİYOR