in

BeğendimBeğendim

Lige İyi Başlamamız Gerek

Ankaragücü’nün golcü oyuncusu Eren Derdiyok, yeni transferler Jese ve Macheda ile rekabet içerisinde olacaklarını, bu rekabetin takıma pozitif yansıyacağını söyledi.

Eren Derdiyok’un SporX’e verdiği röportajda öne çıkan konular şöyle:

-Geçen sezon başarılı bir performans sergiledik. Zaten Ankaragücü’nü Süper Lig’e çıkarmak gibi bir hedefimiz vardı. Bu hedefimize ulaştık. Takımımla, teknik heyetimizle, yönetimle ve taraftarlarımızla gurur duyuyorum. Ayrıca bu başarıda bir payım olduğu için de mutluyum. Arada sakatlıklar oldu, bazı maçları kaçırdım. Ama çok güzel bir ortam oluşturduk. Süper Lig’e yükseldiğimiz için çok mutluyum.

İKİNCİ YARI FULL OYNASAYDIM FARKLI OLURDU

-Geçen sezon çok daha fazla gol atabilirdim. İlk devrede attığım golleri düşürseniz ikinci devrede de benzer sayıda atabilirdim. Ağrılarım varken bile oynadım. Takımı bırakmak istemedim. Öyle maçlarım oldu. Bir maçta göğsümün üstüne düşmüştüm sonra kaburga problem oluşmuştu. Sakatlık beni geriye attı. Sonra da takım maçlar kazanıyordu ve beklemem gerekti. Ama saha içi ve dışında her şeyi iyi yaptık. Önemli olan buydu. İkinci devre full oynasaydım tabii ki daha farklı olurdu.

İYİ BAŞLAMAMIZ GEREK

-Futbol öyle bir oyun ki… Sezona çok iyi başlıyorsunuz sonra bir bakıyorsunuz işler farklı oluyor. Bizim hedefimiz önce lige iyi başlamak. Sonra da devamını getirmek. Yukarılarda olmamız gerekiyor. Biz öncelikle lige yeni geldik. Bunun farkındayız. Yeni bir takım oluşturduk. Bu takım oturduktan sonra farklı olacak.

JESE VE MACHEDA İLE REKABET

-Jese ve Macheda geldi. Rekabet kesinlikle takıma pozitif yansır. Alternatif oyuncu olunca işler farklı oluyor. Örneğin; takımdaki tek golcüyseniz ve bir problem de yoksa yüzde 80 oynarsın. Ama kadroda başka oyuncular olunca farklı oluyor. Ortaya adalet çıkıyor. Kimin performansı iyiyse o oynar. Hocanın vereceği bir karardır. Rekabet her zaman olacak. Kaliteli oyuncular geldi. Takımı daha iyi noktaya getirecek. Bu da bizim oyunumuzu etkileyecektir.

-Yaş arttıkça tecrübe ve kalite de ortaya çıkıyor. Vücudunu daha iyi tanıyorsun. Daha akıllıca oynuyorsun. Yaş ilerledikçe bunu yaşıyorum. Bence genç ya da yaşlı oyuncu yoktur. Zlatan mesele 40 yaşında sözleşme imzaladı. Bence kaliteli ya da kalitesiz oyuncu vardır. Sakatlıklar da futbolda olan şeyler. Hazırlık kampı iyi geçince fit olacağız. Takım oyunu öne çıkacak. Ben elimden geleni yapacağım. Hak eden oynayacak. Süper Lig’de her maç final maçı. Çok değerli maçlar oynayacağız. Kadromuz da kaliteli. Bireysel olarak maksimum katkı vereceğim. Gol olur, asist olur. Önemli olan takım oyununa katkı vermek. 25 gol atacağım ama takım Süper Lig’e çıkamayacak. İşte bu hoşuma gitmez. 15 gol atayım takım bir üst lige çıksın. Benim bakış açım böyle. Önemli olan takım oyunu.

MUSTAFA DALCI KALİTELİ TEKNİK ADAM

-Mustafa Dalcı hocam ile çok iyi bir ilişkimiz var. Oyun felsefesini en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Kimden daha çok verim alabilirse elbette onu oynatacak. Her zaman hocanın kararına saygı duyuyoruz. Hoca herkesle iyi iletişim kuruyor. Eksikleri dile getirir, tamamlaman için fırsat verir. Kaliteli bir teknik adam.

FORMALARI BEĞENDİM

-Formaları beğendim. Daha canlı olarak giyemedim. Geçen sezonki formalardan daha güzel. Ankaragücü forması her zaman değerlidir. Çünkü Ankaragücü çok büyük bir camia. Kulübün köklü olduğunu herkes hissediyor. Futbolcular da hissediyor.

GALATASARAY’A KARŞI OYNAMAK

-Tabii ki maçtan önce kimle oynayacağınızı düşünüyorsunuz. Konsantrasyon ve hedef ise hep aynıdır. Bir golcüyseniz gol atmak istersiniz. Ama gol attığınızda saygı çerçevesinde sevinirsiniz. Tabi ki Galatasaray’da da güzel günlerim oldu. Sahada mücadele etmeye devam edeceğim. Rakip fark etmeksizin Ankaragücü adına gol atmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haris Seferovic Galatasaray'da

Gençler’e Süper Lig’den Teklif Yağıyor